Võite magneesiumisisaldusega toidulisandeid anda?

Vastavalt toidulisandite büroole, enamik ameeriklasi ei täida oma igapäevaseid magneesiumi vajadusi ainult dieedi järgi. Kui kaalute magneesiumisisalduse lisamist oma igapäevaseks käitumiseks, veenduge, et valite õige. Mõned magneesiumipreparaadid ei imendu nii nagu teisedki ja võivad põhjustada gaasilist valu või muid kõrvaltoimeid. Konsulteerige oma arstiga enne, kui lisate oma igapäevasele rutiinile mingeid vitamiini- või mineraalseid lisandeid.

Orgaanilised ja anorgaanilised magneesiumilisandid

Kuigi mis tahes magneesiumipreparaat aitab teil paremini rahuldada, võib orgaaniliste või looduslike magneesiumilisandite autor Robert A. DiSilvestro sõnul olla paremini imendunud kui anorgaaniline või sünteetiline – need. Orgaaniliste magneesiumipreparaatide näited hõlmavad magneesiumlaktaati, magneesiumfumuraati ja magneesiumtsitraati. Anorgaaniliste magneesiumilisandite hulka kuuluvad magneesiumsulfaat, magneesiumkloriid ja magneesiumkarbonaat.

Gaas ja muud kõrvaltoimed

Teie magneesiumipreparaadi nõrk imendumine võib põhjustada seedetrakti kõrvaltoimeid, sealhulgas gaasi. Teatud tüüpi magneesiumilisandite kasutamisel võib lisaks gaasivalvadele tekkida ka kõhulahtisus või iiveldus; muud võimalikud kõrvaltoimed võivad hõlmata madalat vererõhku, segasust, pearinglust, südame löögisageduse muutust, lihaste nõrkust või nahaärritust. Allergilised reaktsioonid on alati ka võimalus. Konsulteerige oma arstiga, kui pärast magneesiumitaluvuse võtmist ilmnevad kõrvaltoimed.

Toidulisandite eelised

Kuigi mõned toidulisandid võivad põhjustada gaasi, pakub magneesium ka tervist. Umbes pooled magneesiumist leiavad teie luud, kus see aitab kaasa luude tiheduse säilitamisele, samas kui ülejäänud on teie pehmetes kudesid. Magneesiumi on vaja, et aidata täita enam kui 300 ensümaatilist reaktsiooni. Samuti aitab see valgul toota, reguleerib veresuhkru taset ja vererõhku ning aitab toota energiat.

Toiduallikad

Kuigi mõnedel inimestel, näiteks seedetrakti malabsorptsiooniga inimestel, võib tekkida vajadus magneesiumisisaldust täiendavate ravimite järele, teised võivad oma vajadusi rahuldada, lisades toidule rohkem magneesiumisisaldusega toiduaineid. Hea magneesiumisisaldusega toiduallikate hulka kuuluvad mandlid, kašupähklid, spinat, mustad oad, sojauba ja sojapiim, terve nisu leib, avokaadod, küpsetatud kartul, kikerhernes, jogurt ja rikastatud hommikusöögihelbed.