Valutamise põhjused paremal õlaribal allapoole

Parema õlariba all oleval valu on palju potentsiaalseid põhjusi ja mõned on tõsisemad kui teised. Enesediagnostika katsed on riskantsed ja peate nägema arsti jaoks valu, mis ei lähe kaugemale, halvendab või läheb ja läheb. Põhjused ulatuvad lihaspingest infektsioonideni, luumurrudesse ja tuumoridesse.

Lihased ja luuvalu

Kõige levinumad valuallendid õlariba lähedal on lihased ja luud, mis asuvad selle ümber ja selle ümber. Lihasvalu on kõige sagedamini tingitud pingutusest harjutuse või sportimise ajal, kuigi mis tahes ootamatu liikumine – nagu köha – võib põhjustada valu. Selliseid valusid enamasti halvendab põhjusliku tegevuse kordamine. Lülisamba või lülisamba luumurrud võivad põhjustada valu allpool õlariba ja need on tavaliselt langus või märkimisväärne mõju. Selles piirkonnas algab haruldased lihaste ja luude tuumorid ning vähk võib levida teistest elunditest nagu nahk, rinnanäärme ja kopsu.

Neeruhaigus

Parem neer paikneb otse õlariba otsa ette. Õige neeru valu võib olla tingitud neerukivist, raske infektsioonist või kasvajast. Närvisüsteemi kõhuvalu on tavaliselt iseloomulikud ja võib olla piisavalt tugev, et põhjustada minestamist. Liikumine ei muuda kividevalu halvemaks. Infektsioonihaigus on konstantne ja halveneb, kui arst koondab kergelt rinnaga. Kasvajavalu on pidev ja tavaliselt suureneb aja jooksul.

Kõhuvalu allikad

Aju tajutab sapipõie või maksa valu, mis pärinevad paremast õlavarrast, sest nende organite tundlikkuse närvid sisenevad seljaaju samal tasemel. Seedetraktihaigusega kaasneb tavaliselt teatud toiduainete talumatus ja oksendamise või iiveldusega iiveldus. Maksa kasvajad ja abstsessid võivad põhjustada sarnast valu, kuid seda ei seostata koos toiduga ega iiveldusega. Aneurüsmid on veresoonte seina nõrkused, neeru- või kõhunäärme anumates aneurüsmid põhjustavad valusid paremal õlaribal, kui need lekivad või rebenduvad.

Kopsuvalu

Parema kopsu pneumoonia ja verehüübed võivad põhjustada valu allpool õlariba, tavaliselt süvenevate hingetõmmete tõttu. Kopsupõletiku ebaharilik komplikatsioon on kopsuvähk, mis põhjustab püsivat valu, mis on seotud piitsaravimitega. Kopsuvähk võib samuti põhjustada valu allpool õlariba, mida liikumine ei mõjuta ja võib olla halvem puhkusel kui liikvel.

Vöötohatis

Kui teil on tuulerõugeid, on teil oht saada vöötohatisi. Viirus, mis põhjustab tuulerõuge, elab teie närvis ja seda saab uuesti aktiveerida, põhjustades mõõdukat kuni tugevat valu, mis tavaliselt esineb lööbe tekkimisel. Katuselaius võib esineda peaaegu kõikjal kehas, kaasa arvatud õla tera all ja ümber. Vaktsiin (Zostavax) vähendab teie võimalust saada vöötohatisi.