Väike-carb alternatiiv pasta

Pasta nagu spagetid ja udon on paljude roogade täitmine, ahvatlev komponent. Siiski võivad need probleemid olla madala süsivesinikega dieedil. Sõltumata sellest, kas vaatate oma süsivesikute tarbimist tervislikel põhjustel või kui soovite oma kaalust vähendada, võib makaronist loobumine olla raske. Köögiviljadel põhinevad madala süsivesikute sisaldusega asendajad võivad olla lahendus, mis aitab teil teie toidust kinni pidades oma pastat parandada.

Pastakujudele lõigatud värsked köögiviljad võivad anda sulle sama tähenduse kui spagetid või fettuctsiin ilma süsivesikuteta. Proovige värske squashi, nagu suvikõrvits või sipelgad, ribadeks või spiraaliks. Aurutage neid õrnalt, seejärel loksutage koos kastmega nagu nisupõhised pastatooted. Võite ka makarontoo asendajaid kasutada suhkrupeedi, kapsa, maguskartuli, baklazaani ja keedetud spageti squashi keermestatud interjööri. Need köögiviljad sisaldavad süsivesikuid, kuid neil on palju vähem kiudaineid ja palju rohkem kiudaineid kui enamik valgeid pastasid.

Kui teil on vaja hoida oma süsivesikute tarbimist väga madal, kuid sa ikka tahad, et pasta söögijäre tunneks, pidage meeles shirataki. Tuntud ka kui konnyaku või konjac, on need läbipaistvad nuudlid valmistatud jami tüübist ja neil ei ole süsivesikuid ja peaaegu ei ole kaloreid. Hoolimata nendest omadustest võib shirataki ikkagi sulle täide viia. Tavapärastel shirataki nuudel ei ole peaaegu mingit maitset, seega on oluline valida nendega maitsv kastmestik. Tofu shirataki nuudlid sisaldavad mõnda sojapõhist tofu, mis tõstab süsivesikute taset kuni 3 grammi portsjoni kohta. Pole tähtis, millist tüüpi shirataki valite, pidage meeles, et nendel lehtedel pole makaronid sama struktuuri. Samuti pidage meeles, et see toit ei sisalda toiteväärtust – null süsivesikuid, null kaloreid, null vitamiine – nii et sa tahad siduda see toitev valk, piim ja köögiviljad.

Kelp noodles korjatakse vetikate tüübist. Need sisaldavad väga väikest süsivesikute sisaldust kiu kohta umbes 1 grammi portsjoni kohta. Kelp nuudlid on kahes vormis: töödeldud versioon, mis on valge või väga hele roheline, ja tumedam versioon, mis koosneb külmutatud kelgutõugu ribadest. Vastavalt Boston Globele on vähem töödeldud nuudlitel rohelise uba-like maitse, samas kui kergem versioon kipub võtma vastu paarunud koostisosade maitse.

Kui te kontrollite oma süsivesikute tarbimist, kuid teil on endiselt lubatud tarbida mõningaid tärklisi, võite saada ubapõhiseid pastasid. Üks musta sojaubadest koosnev versioon sisaldab 17 grammi süsivesikuid 2-untsi serveerimise kohta, millest 12 on pärit kiudainest. See pasta on täiesti kuumtöötlemisel väga näritav, kuid sisaldab rohkesti valku ja nisugluteeni.

Fantastiline värske köögiviljapasta

Shirataki Jaapanist

Hoides seda vähese süsivesinikega koos kelpiga

Kasulikud ubade nuudlid