Umbes naturopathic tervisliku toitumise kava

Naturopathic meditsiin püüab vältida ja ravida terviseprobleeme nii palju füüsilist, mitteinvasiivne lähenemine kui võimalik, ütleb Ameerika Association of Naturopathic Arstid. Tervisliku toitumise kava on naturopaatilise filosoofia võtmeks. Kuigi naturopaadid erinevad konkreetsete toiduainete või toidukoguste hulgast, mida nad soovitavad, rõhutavad kõik need töötlemata toiduained nii vähese suhkru kui ka säilitusainetega. Kõik soovitused ei ole kooskõlas Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi kehtestatud toitumisjuhistega. Rääkige oma arstiga enne naturopaatilise toitumisplaani alustamist ja ärge kunagi proovige ennast ravida tõsise tervisehäirega ainult toiduga.

Soovitatud toidud

Tavaline naturopaatiline dieedi kava annab järgijaile teada, et saada ligikaudu 40 protsenti nende igapäevasest kalorist süsivesikuid, 30 protsenti valku ja 30 protsenti rasvast. Naturopathi ja kliinilise toitumisspetsialisti David J. Getoffi andmetel peaks enamik teie süsivesikutest iga päev olema pärit mitmesugustest värvilistest, mitteäratavatest köögiviljadest, toores puu söönud tervelt, kuivatatud oadest ja kaunviljadest ja tervete teraviljade, nagu pruun riis, oder või kaerahelbed . Kasutada kuni kolme päeva jooksul vabapidamisel olevate kodulindude või munade, rohusööda veiseliha, metsikult püütud mereandide ning toor- või mahepõllumajanduslike piimatoodete tarnimist. Säilitage toores pähklid ja seemned ning küpsetades kasutage küllastumata taimeõlisid nagu oliiviõli.

Toiduained, mida vältida

Naturopaths soovitab vältida igasuguseid rafineeritud teravilja ja kõige enam töödeldud leivatooted, isegi kui need on valmistatud terveid teraviljadele nagu terve nisu leib või teraviljapasta. Suhkrut ja mis tahes tüüpi kunstlikke magusaineid ei lubata, samuti ei tohi kasutada mis tahes tüüpi töödeldud või pakendatud tooteid, marineeritud või kääritatud toiduaineid, seeni, seeni, tavapäraseid piimatooteid, kartulit või konserveeritud, külmutatud või kuivatatud tooteid. Söömise kava piirab teie mereannid madala elavhõbeda kalaga ja keelab suuremaid sorte nagu mõõkkala, tuunikala või makrell. Ühtegi kofeiini, alkoholi või puuviljamahla ei ole lubatud.

Võimalikud eelised

Kui sa oled nagu keskmine ameeriklane, on teie toit sisaldab liiga palju suhkrut, liiga palju töödeldud toitu, rafineeritud süsivesikuid ja rasva ning liiga vähe värskeid tootesid ja kiudaineid. Naturoptilise toitumisplaani muutmine aitab tõenäoliselt kaalust alla võtta ja vähendada mitmete krooniliste terviseprobleemide, sealhulgas vähi ja südamehaiguste riski. Toitumishäired nagu soola tarbimise vähendamine võivad aidata teil kontrollida praeguseid seisundeid, nagu näiteks kõrge vererõhk. Kava piirangud jookidele aitavad vältida liigsete kalorite tarbimist soodi või suhkru kohvi jookide kujul.

Potentsiaalsed puudused

Suhkru, pasta, soola ja kõigi mugavate toiduainete täielik loobumine võib muuta naturopaatilise toitumisplaani raskeks jälgida, eriti kui mitte kõik sama leibkonna kõik järgivad toitumist. Ainult värske, orgaanilise, hormoonivaba liha, mereande ja linnuliha ostmine võib olla liiga kulukas. Lisaks sellele võivad naturopaatide poolt soovitatud toorpiimatooteid suurendada laste, eakate, rasedate ja krooniliste haigusseisunditega inimeste potentsiaalselt ohtlike toidust põhjustatud haiguste riski. Tavaline päev toitumisel ei paku sul USDA poolt soovitatud teraviljaosakeste kogust ja võib muuta teid vastuvõtlikuks toitainete puudujääkide suhtes.