Tsütomeeli kilpnäärme t3 / t4 kaalulangus

Türeoidi, tsütomeeli, T3 ja T4 ravimeid kasutatakse kilpnäärme seisundite haldamiseks, eriti kilpnäärme alatalitlusena. Kuigi nad põhjustavad kehakaalu langust, ei tohiks neid ravimeid kasutada kaalulanguse vähendamiseks, kui teil on normaalne kilpnäärme funktsioon. Seda seetõttu, et teie kahjulike mõjude tekkimise oht on suurem kui mis tahes kaalukaotuse hüvitis, mida võite saada. Lisaks on teie arsti jaoks ette nähtud retseptiravimid, mis pakuvad teie jaoks palju tõhusamat ravimi väljakirjutamist.

Tsütomeel

Liotüroniini kaubamärgi Cytomel kasutatakse hüpotüreoidismi ravimiseks ja mõnikord hüpertüreoidismi diagnoosimiseks. Iga tablett sisaldab kas 5, 10 või 25 mikrogrammi või liotüroniini. Tavaline algannus on tavaliselt 25 mikrogrammi ja järk-järgult suureneb kuni 75 mikrogrammi kuni 125 mikrogrammi päevas. Cytomel’il puuduvad teatatud kõrvaltoimed peale hüpertüoidsuse sümptomite, mis ilmnevad vaid siis, kui te võtate selle liiga palju. Siiski suhtleb see mitmesuguste ravimitega, sealhulgas diabeediravimitega, verehüübivate ainete ja rasestumisvastaste tablettidega. Harva võib see põhjustada allergilisi nahareaktsioone. Seetõttu ei tohi te Cytomel’i võtta, välja arvatud juhul, kui arst on määranud.

Kilpnäärme

Kilpnäärme on T3 / T4 kombinatsioonravim, mida kasutatakse enamiku hüpotüreoidismide ravimiseks. Seda saab kasutada ka juurte ja kilpnäärmevähi ravis. Iga kilpnäärme tablett sisaldab 38 μg levotüroksiini ja 9 μg liotüroniini. Seda ravimit tuleb alati arsti järelevalve all jälgida, kuna teie kilpnäärme tase tuleb regulaarselt jälgida, et tagada vajaliku koguse saamine. Kilpnäärme kasutamisel tekkivad kõrvaltoimed on harvad, kui neid kasutatakse õigesti, kuigi mõnedel inimestel, eriti lastel, võib esineda ajutist juuste väljalangemist.

Kilpnäärme ravimid ja kehakaalu langus

Kilpnäärme ravim põhjustab keha metabolismi kiirendades kehakaalu langust. See teeb teie keha põletada rohkem kaloreid iga päev, isegi kui sa magad. Kui teil on nõrk kilpnäärmepõletik, tekib sellise ravimi võtmine suhteliselt kiire kaalulangus, eriti kui olete juba dieediga ja kehaga harjutanud. Kui teie kilpnääre normaalselt toimib, siis ei kaota kaal kilpnäärme ravimi tavapäraste annuste kasutamisel. Ainus võimalus kaalust alla võtta on üleannustamine. Selline üleannustamine võib põhjustada raskeid ja isegi eluohtlikke probleeme. Veelgi enam, kilpnäärme ravimid põhjustavad teie lihaste kaotust, eriti kui teie kilpnäärme on normaalne, vastavalt 1997. aasta märtsi “Clinical Endocrinology & Metabolism Journal” avaldatud uuringule. Kuigi rasvade kaotuse ja lihaste kaotuse kombinatsioon muudab selle Tundub, et alguses kaotad suure hulga kaalu, teie kehakaalu langus aeglustub ja lõpuks peatub. Lihaste kuded põletavad märkimisväärselt palju kaloreid, nii et selle kaotus aeglustab teie ainevahetust, muutes teie kehakaalu kaotamise või kaalu languse tulevikus raskemaks. Enamik inimesi, eriti sportlasi, leiavad liigse lihaskaotuse ebameeldivaks.

Kahjulikud mõjud

Kui proovite kilpnäärme ravimeid võtta kaalulangus hoolimata normaalselt toimivast kilpnäärest, jõuate lõpuks ravimi poolt indutseeritud hüpertüreoidismiga. Kaalulangus on ainult üks hüpertüreoidismi sümptomeid. Riikliku diabeedi- ja seedetraktide instituudi andmetel võib teil esineda mitmesuguseid ebameeldivaid sümptomeid, sealhulgas lihaste nõrkust, südamepekslemist, kõhulahtisust, unetust ja sooja talumatust. Harvadel juhtudel võib teil tekkida seisund, mida nimetatakse kilpnäärme tormiks. Kilpnäärme tormi iseloomustab palavik, kõrge vererõhk, tahhükardia, iiveldus ja oksendamine. Tekkida võib südame paispuudulikkus ja surmaga lõppevad krambid.