Toitumine, et suurendada rinnapiima

Paljud last rinnaga toitvad emad tunnevad muret, et nende lapsed ei omanda piisavalt rinnapiima ja nad muretsevad, et nende piimatoetus on madal. Rinnapiima pakkumine põhineb tavaliselt pakkumisel ja nõudmisel, kuid on olemas tõendeid selle kohta, et toitumine võib olla oluline roll rinnapiima tootmisel. Järgides mõnda lihtsat juhist, võib imetamise moms tagada, et neil on piisavalt piima.

Söömine hästi

Nagu rasedatel, peavad rinnaga toitvad emad sööma rohkem kui tavaline naine, kellel on piisavalt rinnapiima tootmise energiat. Imetavad naised vajavad iga päev umbes 500 kalorit. Imetavad naised peaksid lisaks toidulisandite võtmisega sööma mitmesuguseid toite, et saada toitainete hulka, mida lapsed vajavad. Imetavad naised peavad saama vähemalt kolme valku ja viis kaltsiumi portsjonit päevas ja sööma palju raua sisaldavaid toite. Mõned peamised valikud hõlmavad lehtköögiviljad, teraviljad, värsked puuviljad, õline kala ja madala rasvasisaldusega piimatooteid.

Vedelikud

Lisaks tervislike toitude söömisele peavad rinnaga toitvatel naistel olema palju vedelikke. Kuigi eelistatud on vesi, on 100-protsendiline mahlad ja madala rasvasisaldusega piim ka sobivad vedelikuvalikud, mis aitavad kaasa rinnapiima pakkumisele. Imetavad emad peaksid saama vähemalt 8 tassi vedelikku päevas, eelistatavalt ilma kofeiinita. Kuigi kohv ja tee on mõõdukalt korras, peaks enamus rinnaga toitva ema vedelikest pärinema muudest allikatest. Lisaks neile jookidele võivad rinnaga toitvad emad proovida piimatoodete stimuleerimiseks mõeldud taimeteed. Kuigi enamus tõendusmaterjalidest on anekdootlikud, näib mõnede naiste puhul, et need teed suurendavad piimatooteid.

Eritooted

Isegi kui söömine ei õnnestu, võib enamik naisi toota imikuid piisavalt rinnapiima, kuid kehv toitumine võib mõjutada rinnapiima kvaliteeti, kahandades seda toitaineid, mida lapsed vajavad optimaalse tervise tagamiseks. Lisaks hästi söömisele võivad teatud toidud suurendada rinnapiima. Nende hulka kuuluvad kaerahelbed, küüslauk ja ingver. Kui teie pakkumine on madal, proovige iga päev hommikusööki süüa kaerahelbed ja lisage rohkem neid vürtse oma sööki.

Toidulisandid

Lisaks dieedile on rinnaga toitvaid emaihi turule mitmeid toidulisandeid, mis väidetavalt suurendavad rinnapiima. Kuigi nende efektiivsuse osas on vähe teaduslikke uuringuid, rinnaga toidetavad emad teatavad edukalt selliste taimsete ravimite kasutamisest. Newmani imetamise kliinik ja instituut soovitab kolm kas põldsünnituse või õnnistatud hariliku kapslit kolm korda päevas, kuigi nad ka teatavad, et nende kombineerimine võib olla efektiivsem kui üks või teine. Piimatoote suurendamiseks pakutakse ka teisi soovitatavaid maitsetaimisi: vaarika lehed, lutsern ja nõgestõug. Enne imetamise ajal taimse ravimi kasutamist pidage kindlasti nõu oma arsti või lapse pediaatriga.