Terve vedel-dieedi kava

Vedelad dieedid on muutunud trendikasks, sest see on uus viis detoksiooniks või puhastamiseks, et kaalust alla saada ja tervislikuks saada. Kuid mitte kõik vedelad dieedid ei ole terved ja paljud võivad tegelikult olla kahjulikumad kui kasulikud. Ebapiisav kalorite või toitainete kogus võib põhjustada väsimust, peapööritust ja iiveldust, samuti seeläbi, et te olete rahulolematute nälgahoogude tõttu söömata ja üle uinunud. Kuid võite planeerida tervislikku vedelat dieeti, et aidata kaalulangus ja parandada teie üldist tervist.

Piisavalt kaloreid

Tervislik vedel toit peaks vastama teie igapäevastele kalorite vajadustele, mis sõltuvad suuresti teie soost, vanusest, kõrgusest, kehakaalust, haigusloost ja eesmärkidest. Vastavalt Columbia Health’s Go Küsi Alice’t! Veebisaidil on olulisem keskenduda toiteväärse, taimse toiduga söömisele ja mõõdukusele, sest kalorite tarbimine on väga individuaalne. Dietoloog Susie Burrell kirjutab, et üldiselt saavad naised, kes kasutavad füüsilist koormust, kaotada kehakaalu, tarbides 1400 kuni 1500 kalorit päevas, samal ajal kui kehamassi kahjustavate ainevahetusvõimalustega inimestel võib olla vajalik 1200 kcal päevas.

Mahl, segu ja slurp

Kasutage hästi tasakaalustatud vedeliku dieedi kava koos suupistete, mahlade ja segatud puuviljamaitseliste suppidega. Juicestrakt ekstraheerib kiudaineid köögiviljadest ja puuviljadest, jättes mahlast palju vitamiine ja mineraalaineid, kuid kõrvaldades koresöödet, et anda seedetraktist puhas tahketest seedimistest. Erinevalt sellest, suupisteid ja köögivilja suppe segaks ja säilitaks puuviljade ja köögiviljade, sealhulgas nende kiudainete kõik osad seedimisele ja rahulolu suurendamisele.

Lahtiselt see üles

Teie vedeliku dieedi kava aluseks peaks olema köögiviljad, vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantide allikad haiguste ennetamiseks, hõõguv nahk ja paranenud energia tase. Puuvilju tuleks nautida mõõdukalt, kuna need on looduslike suhkrute allikad, mis võivad tõsta veresuhkru taset, mis võib jätta teid näljamaks, et saada rohkem toitu. Suurenda oma jooke, lisades valgu ja tervislike rasvade allikaid. Võite segada köögivilju ja puuvilja, mis koosnevad valgu pulbrist, pähklitest ja seemnest kreemja ja rahuldava jooki saamiseks. Või segage valgu pulber või jahvatatud flaxseed mahlasse ja tarbige kohe maksimaalse toitainete säilitamise jaoks.

Kaalutlused

Ärge proovige vedelikku toitu, konsulteerige kõigepealt oma arsti või dieediarstiga. Tervishoiutöötaja suudab suunata teid ohutu ja tervisliku toitumise kava ja määrama, kas teie jaoks sobib vedel toit. Mõned dieedi programmid ülekaalulisuse alustamiseks on kõik vedel faas, mis aitab alustada kaalulangus ja parandada üldist tervist. Te peate alati järgima neid plaane meditsiinilise järelevalve all, et vältida võimalikke terviseriske ja soovimatuid kõrvaltoimeid, nagu kõhukinnisus ja iiveldus.