Tee sibulaid õhuke vere?

Sibul võib oma verd õhutada, kuna see sisaldab flavonoide. Teatud flavonoidid nagu kvertstiin, mis leitakse sibulates, on antioksüdandid. See tähendab, et sibul võib olla võimalik kaitsta teid vabade radikaalide eest, mis võivad muul moel kahjustada teie kehas sisalduvaid rakukudesid. Sibulaid ei tohiks kasutada ükskõik milliste vereheiteainete asendamiseks, mille kohta te olete, või mingeid konkreetseid tingimusi. Enne ravimi kasutamist pidage nõu oma arstiga sibulate kasutamise ja söömise kohta.

Hüpertensioon

Quercetin kuulub ainult taimsete pigmentide rühma, mida nimetatakse flavonoidideks. See annab erinevate puuviljade, lillede ja juurviljade värvi. Marylandi Meditsiinikeskuse ülikool tunnistab, et kvertsetiini lisamine aitab vähendada vererõhku neile, kellel esineb hüpertensioon. Kvertsetiin aitab vererõhku langetada hüpertensiooniga, mistõttu võib sibul olla kasulik neile, kes kannatavad hüpertensiooni all.

Vere vedeldajad

Kui te võtate vere vedeldajaid, rääkige oma arstiga sibulate, kvertsetiinilisandite ja muude toitude või toidulisandite tarbimise kohta, mis võivad verd vähendada. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel võivad kvesttsiini toidulisandid segada retseptiravimeid ja vereülekandeaineid, nagu näiteks kumadiini, plavixi ja aspiriini. Queretini lisandid suurendavad vere vedeldavate ainete toimet, suurendades verejooksu riski. Kvertsetiin võib segada ka teisi ravimeid nagu kortikosteroidid ja keemiaravi ravimid, mis võivad takistada teie keha teatud ravimite imendumist.

Heart Protection

Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel näivad teie kindlad flavonoidid, nagu sibulate, must tee, pimedas šokolaad ja punane vein. Flavonoidid võivad aidata kaitsta kõrge kolesterooli ja ateroskleroosi eest, mis on teie arterite naastude kogunemine, mis võib põhjustada insulti ja südameatakki. Sibul võib vere hõrenemise tõttu kasu saada teatud südameisunditest, muutes oma südame ja vereringesüsteemi lihtsamaks verd pumbata.

Kaalutlused

Teatud tüüpi sibul võib vere hõrenemisele parem mõju olla. Austraalia Victoria, Victoria Veterinaartehnoloogia Instituudi (Primary Industries) uuringu kohaselt näib, et pruunid sibulad töötavad kõige paremini vere hõrenemisega – vähemalt siis, kui tegemist on sigade katsetamisega. Victoria Veterinaartehnoloogia Instituut katsetas kuue nädala jooksul erinevaid sibulaineid, toores pruunilisi sibulaid ja saatuslikke sibulaid. Uuringu vältel võeti vere tase ja testiti hüübimist erinevatel aegadel. Lõpptulemusena on toorpiima sibulate lisamine kõige enam mõjutanud lipiidmoduleerivaid ja immunostimuleerivaid omadusi.