Ripsmete kasvu kreemid

Loputage ripsmeid, tehke soov – kui teie ripsmed on hõre, võib soov olla pikemate, paksemate ripsmetega. Enamikul inimestel on korraga vaid paarsada ripsmeid ja nad kasvavad palju aeglasemalt kui juuksed peas. Kuid teadus on juhtumil. Üks retseptiravim ja mitmed ravimivabastused lubavad oma ripsmeid pikendada, tumendada ja paksendada.

Kasvuvalem

Te ei saa enam silma sulgeda, kuid Latisse, mille FDA on heaks kiitnud haruldaste ripsmete ravimiseks, on kliinilistes uuringutes ilmnenud häid tulemusi. Selle peamine koostisosa, bimatoprost, oli algselt ette nähtud glaukoomi raviks. Uuringus, mis näitas oma randme pikendavate omaduste olemasolu, oli 16 nädala järel osalejatel 25% pikemad, 106% paksemad ja 18% tumedamad. Vahepeal ei vaja mitut maskari kosmeetikatoodet, mis sisaldavad näiteks prostaglandiini, nagu Latisse, retsepti ja seda pole nii laialt uuritud. Nad ei pea FDA heakskiitu, kuna need on kosmeetikatooted.

Kõrvalmõjud

Kuigi harvaesinevad Latisse’i kõrvaltoimed on hõlmanud silmade ärritust, nakkust ja värvuse muutumist silmalau või silma all. Väga harva on teatatud, et helepruunid silmad muutuvad püsivalt pruuniks. Kosmeetiliste versioonide kasutamise ohud on vähem teada, ütleb uuring “Esteetilist plastilist kirurgiat.”