Rinnaga varajane suuromuus

Üks ühine varajane rasestumisnäht on suu kaudu metalliline maitse. Mõned naised tunnevad, et nad närivad alumiiniumfooliumi, samas kui teistele, tundub, et neil on penniga oma põske. Selle metallilise maitse täpne põhjus pole teada, kuid nagu paljud varajase raseduse sümptomid, on see tingitud peamiselt hormoonidest.

Kasu

Üks suu metallmaitse eelis on see, et ta saab hoiatada naise tema raseduse eest juba ammu enne, kui ta testib positiivselt kodus rasedustest. Kuigi inimese kooriongonadotropiini või hCG tasemed ei tõuse tavaliselt kodus rasedustestides piisavalt uriiniga, kuni vähemalt esimese katkestatud perioodi esimesel päeval hakkavad raseduse hormoonid naise keha vahetama niipea, kui ta seda imbib. Heidi Murkoff ja Sharon Mazel märgivad oma raamatus “Mida oodata, kui ootate, ootavad teid, et paljud naised mõne päeva jooksul pärast rasestumist maitsevad metalli.

Tähtsus

Seal ei näi olevat selge põhjus, miks mõned naised raseduse ajal tunnevad metalli maitset. Dr Raymond Poliakin märgib, et paljudel naistel on rasestumisvastane tunne raseduse ajal kui tavaliselt, ja see võib osaliselt seletada metallilise maitsega. Naised, kellel on hommikune haigus, võivad maitsta ka metalli sagedamini kui need, kellele varase raseduse hormoonid suures osas ei mõjuta.

Efektid

Paljud naised ei häiri suu maitset, kuigi mõned leiavad, et see on kergelt häiriv või mitte. Naistel, kes on raseduse varases eas eriti tundlikud lõhnade ja maitsete suhtes, võib olla rohkem hommikust haigus kui neil, kes ei ole nii tundlikud ja võivad sööma raskendada. Oma raamatus “Sina: võttes imet,” Drs. Michael Roizen ja Mehmet Oz selgitavad, et õige toitumine on raseduse ajal oluline, mistõttu liigne iiveldus võib raskendada naiste tasakaalustatud toitumist.

Ajakava

Enamik naisi tunnevad metalli maitset, kui nad kogevad üldse, igal ajal mõnest päevast kuni mõni nädal pärast lapse sündi. Nagu paljudes hormoonidega seotud raseduse sümptomites, langeb metalli maitse tavaliselt esimese trimestri lõpuks välja või kaob, ehkki mõnel naisel võib see olla raseduse ajal. Dr Poliakin märgib, et niikaua, kui maitse ei häiri toitu ja ei põhjusta liigset iiveldust, on see normaalne ja kahjutu.

Ekspertide ülevaade

Murkoff ja Mazel soovitavad, et kõik, kellel on tugevalt ebameeldiv metallist maitse suus – ja kellel on mingisugune hommikune haigus, sõltumata muudest asjaoludest – proovige ingverit raseduse ajal. Ingveri maitse eest vastutav kemikaal leevendab iiveldust ja täidab ninasõõme tugeva lõhnaga, mis aitab blokeerida teiste, ebameeldivate maitsete ja lõhnade vastuvõtmist. Ingveri ale, ingveri tee ja ingveri maitsestatud toidud võivad kõik aidata rasedatel naistel mõningast vabastust raseduse varajastest maitsest tingitud ebamugavustest.