Piimakarja tasuta einete kavad

Piim, jogurt ja muud piimatooted on suurepärane kaltsiumi ja valkude allikas, kuid nad muudavad mõne osa elanikkonnast haigeks. Piima allergia on immuunreaktsioon ühe või mitme piimatoodete paljude valkude suhtes. Isegi väikseim piim võib põhjustada allergiat põdevatel inimestel puhitus, kõhulahtisust, kõhukinnisust, nahaärritust, peavalu, liigesevalu ja hingamisteede sümptomeid. Piima sallimatusel on palju sarnaseid sümptomeid, kuid see ei ole immuunne ja viitab suutmusele piimasuhkrut või laktoosi seedida.

Toitumine diagnoosimisega

Piimatolerantsusega inimestel on palju rohkem võimalusi kui neil, kellel on piimaallergia, kuna enamikul kauplustes on piima, jogurt ja juustut, millel puudub laktoos. Vastavalt Chicago meditsiinitehnika ülikooli veebisaidile avaldab tõeline piimallergia kõige sagedamini vastsündinute imikutele ja väikelastele. Rääkige oma arstiga, kui arvate, et teil on piima allergia või talumatus, et tagada piisav toitainete sisaldus.

Siltide lugemine

Kui teil on rangelt piimavaba dieet, peate te arukalt ostma. Võite näha pakitud esemeid silmapaistvate “piimavaba” ja “nondairy” etikettidega, kuid neid ei osta liiga kiiresti. Enamik ebaselgeid toite ei sisalda piima, võid ja koort, kuid see võib sisaldada piimavalku. Mõned tootjad kasutavad piimavaba silt, kui toode on ainult laktoosivaba. Kosheri toidud – märgistatud “parve” – ​​on tavaliselt tõeliselt piimarasvav, kuid sa peaksid ikkagi kontrollima toitumisalase teabe märgistust ja otsima valke, sealhulgas kaseiini.

Süüa toitu

Kaltsium on peamine toitaine, mida te võite ilma meiereid söömata jätta, kuid seda mineraali leidub paljudes mittesöödeldud toidus, sealhulgas sardiinides, rikastatud mahlas, tofu, konserveeritud lõhe, tumeroheliste, brokkoli ja leiva puhul. Hommikuks jooma klaasist kangendatud apelsinimahlit, lõunale kogu lõhna leiba võileiba ja lõunatamiseks pimedas lehtköögiviljasalat, millele lisanduvad konserveeritud lõhe. Valk on veel üks toitaine, mida võite vajuda, kuid enamikul inimestel pole probleeme valkude saamisel allikatest, sealhulgas lihast, pähklitest ja oadest.

Alustamine

Elusalane piimavaba võib olla keeruline, kuid saate kiiresti õppida asendusi. Peate vältima enamikku kauplustes ostetud leiba, kreekerite ja teravilja, kuid prantsuse leib, soolase krakkimise ja rätikud on tavaliselt ohutud. Tavaline kaerahelbed, nisu, riisi ja kartulite koor on kõik õiglased mängud. Proovige sööma kuuma teravilja asendajaga, näiteks mandli- või kookospiimaga. Enamik tavalisest lihast, kalast ja linnulihast on ohutu, kuid võite olla ettevaatlik pagaritoodete osas, sest pagaritamine võib sisaldada piima. Kõik värsked puuviljad ja köögiviljad on piimarasvata ja toidulisandid. Vältida kastmete valmistamist.