Peedisuhkur ja diabeet

Kui peet on oma suhkrust leotatud ja rafineeritud valgeteks sahharoosiks, on suhkrupeedi suhkur sarnane roosuhkruga isegi diabeetikutele. See pakub umbes 15 kalorit ja 4 grammi süsivesikuid ühe teelusikatäie kohta ja põhiliselt mitte midagi muud, toitainet või teisiti. 2006. aastal avaldatud metoodiline test leidis, et peedisuhkur oli süsiniku-isotoobi allkiri, mis oli sarnane puuviljamahla, köögiviljade ja enamiku taimset päritolu toiduainetega, kuid erines suhkruroo ja maisitoodete omadest. Erinevus pakuti välja ainult markerina, mis võimaldab jälgida toiduga inimeste dieeti.

Peet suhkru identifitseerimine

Ainult 0,05 protsenti suhkrupeedist või roosuhkrutest on vaid sahharoos ja kommertsiaalset granuleeritud suhkrut ei tohi märgistada, mis on selle allikas. Ranged taimetoitlased võivad suhkrupeedi suhkru töötlemisel kasutatud loomsete kõrvalsaaduste tõttu eelistada peedisuhkrut.

Peet süüa

Tööstusliku suhkrutootmise eesmärgil kasvatatavad suhkrupeedi liigid on oma sahharoosisisalduse maksimeerimiseks väga arenenud. Kuid otsetarbimiseks müüdavad suhkrupeed pakuvad suhkrutõvele kõrgelt hinnatud toitumispaketti. Toit on 3 oz. Viilutatud suhkrupeedist sisaldab rohkem kui kahekordset peedisuhkru süsivesikuid, kuid peaaegu 2 grammi sellest on kiudained. Viilutatud peet on ka 1,43 grammi valku.

Fiber on võti

Värskete peediste kõrge kiudainesisaldus muudab need diabeetikutele väärtusliku toidukaupu hoolimata nende suhkrusisaldusest. Küpsetatud suhkrupeedid ei pruugi üldiselt korralikult pistida, vaid röstitud lihtsalt oma nahkades ja kergesti kooritud, võib neid tükelda või külmutada, või lisada salatidele ja salatidele.

Sööge peaaegu kõik

Osta värsket peet, millele on lisatud lehed, kuna rohelised on veelgi parem kiudaine allikas, peaaegu kõik 1,6 grammi süsivesikuid tassi rohelises. Juurviljapik tavaliselt laieneb täielikult söödavale varsile, andes suvalisele rohelisele rohelisele rohelisele toonile atraktiivse värvide kombinatsiooni.