On sojaoad teile kasulikud?

Riiklikku Sojauuringute Laboratooriumi kirjutades märgib dr. Theodore Hymowitz, kes on pärit Orientist, sojaubad söödaksid maailma ja moodustavad inimese toidust põhitoiduks. Kuigi nad on mõnevõrra kõrge kalorsusega – tass küpsetatud sojaubade tassi sisaldab 298 kalorit – sojaubad teevad teie toidule kaunist lisandust, kuna neil on muljetavaldav toitainete sisaldus. Sööge neid valgu ja kiudainete allikana, samuti olulisi mikrotoitaineid.

Sojaubad lisavad teie toidule toiteväärtust, suurendades oma valgu ja kiudainete tarbimist. Tuginedes valkudele kui aminohapete allikale – kemikaalid, mida teie rakud kasutavad uute valkude, sealhulgas ensüümide, antikehade ja hormoonide loomiseks, mida teie keha vajab. Vastavalt USA põllumajandusministeeriumi andmetele on keedetud sojaubade 1-tassi serveerimine 28,6 grammi proteiini – 62 protsenti soovitatavast päevasest tarbimisest naiste ja 51 protsendi võrra meeste puhul. Sojaoad pakuvad ka tassi kohta 10,3 grammi toidurassi. See moodustab 27 protsenti soovitatavast päevasest tarbimisest meestel ja 40 protsenti naistele, mille kehtestab Meditsiiniinstituut. Kiud sojaubades tõukab ja vabastab teie väljaheid, mis võitleb kõhukinnisusega.

Sööge sojaubad ja tarbite ka rohkesti rauda ja kaaliumi. Iga tass kuumtöödeldud sojaubades sisaldab 8.8 milligrammi rauda, ​​mis on kogu menstruatsioonieelses eas meestele või menopausijärgsele naistele soovitatav kogupüük, ja 49 protsenti menopausaalsetele naistele, mille määrab kindlaks Meditsiiniinstituut. Teie keha vajab rauda, ​​et moodustada osa punastest verelibledest ja toetada hapnikutransporti, samuti toota energiat. Sojaubade kaaliumisisaldus on ka teie tervisele kasulik – see soodustab tervislikku seedimist, toetab lihaste funktsiooni ja mängib närvi kommunikatsioonis rolli. Tass sojaubades sisaldab 886 milligrammi kaaliumit või 19 protsenti soovitatavast ööpäevasest tarbimisest.

Sojaubad toovad toidulisandeid tervislikuks, sest nad pakuvad vase ja kaltsiumi. Teie organism vajab terve luukoe jaoks kaltsiumi, ja piisava koguse oma dieedil võitleb osteoporoosiga. Sojaubades leiduv vask säilitab teie immuunsüsteemi tervise ja kaitseb ka teie DNA-d mürgiste vabade radikaalide poolt põhjustatud kahjustuste eest. Tass sojaubadest sisaldab 175 milligrammi kaltsiumi ja 700 mikrogrammi vaske. See moodustab 18 protsenti ja 78 protsenti soovitatavast päevasest kaltsiumi ja vase tarbimisest vastavalt Meditsiiniinstituudi poolt.

Lisage oma dieedile sojaoad oma folaadi ja koliini sisalduse kohta. Koliin aitab teil toota fosfolipiide – rasvhappeid, mis moodustavad teie rakumembraane -, aga ka atsetüülkoliini, mis on seotud närvidefektiga. Tass sojaubadel pakub 82 milligrammi koliini, mis on 15 protsenti meeste igapäevasest tarbimisest ja 19 protsenti naistele, mille kehtestab Meditsiiniinstituut. Iga 1-tassi soja serveerimine pakub ka 93 mikrogrammi folaati või 23 protsenti igapäevastest vajadustest. Folate mitte ainult ei toeta rakkude kasvu – see aitab teie rakkudel luua uute rakkude DNA-d ja valku, vaid takistab ka sünnidefekte ja tüsistusi raseduse ajal.

Valk ja kiudained

Raud ja kaalium

Vask ja kaltsium

Koliin ja foolaat