Oliiviõli tervislik asendaja

Paljud retseptid nõuavad oliiviõli, apretidest marinaadidesse, et praadida. Kuigi oliiviõli on lõhnav ja kõrge tervete rasvadega, võib see olla kallis. Lemmikretseede proovimine muude tervislike õlidega võib säästa teie raha ja lisada lemmiktoidule erinevaid maitseid. Mõnevõrra õli on oluline tervisliku toitumise jaoks, aga kuna kõik õlid sisaldavad rasva, tuleb ettevaatlik kasutada ainult retsepti nõuandeid.

Rapsiõli

Nagu oliiviõli, sisaldab rapsiõli monoküllastumata rasvu, mis vähendavad ebatervisliku LDL-kolesterooli taset ja tõsta teie tervisliku HDL-kolesterooli taset. Canola õli võib kasutada paljudel juhtudel nagu oliiviõli, näiteks salatikastete ja köögiviljade või praadimisvalgu küpsetamiseks. See õli on valmistatud taimest, mida nimetatakse rapsiseks. Kogu elava ajakirja sõnul kasutatakse seda taimet tihti pestitsiididega pihustamiseks, nii et vali kanaliõli pudel, mis on märgistatud orgaanilisteks, nii et te ei võtaks ohtlikke kemikaale.

Päevalill ja saflooriõli

Päevalille ja saflooriõli ei pruugi enam teie kapidesse istuda, aga need peaksid olema. Nimetatud õlid on nii kõrge E-vitamiini, mis sisaldab haigust põdevaid antioksüdante. Sahharet ja päevalilleõli on ka kõrgete monoküllastumata rasvade ja nende kerge maitsega, nii et neid saab kasutada erinevatel eesmärkidel. Nende õlide teine ​​eelis on see, et mõlemal on kõrge suitsupunkt, mis tähendab, et neid saab kuumutada ilma põletuseta kõrgel temperatuuril, nii et need sobivad ideaalselt praadimiseks ja praadimiseks.

Maapähkliõli

Maapähkliõli kasutatakse sageli praadimiseks selle kerge maitse ja kõrge suitsupunkti tõttu, kuid see võib asendada oliiviõli salatikastetega ja marinaadidega. See õli on samuti kasulik, kuna see jääb värskemaks ka teist tüüpi õli jaoks, mistõttu on see ideaalne, kui te sageli ei küpseta õliga. Otsige kaubamärki, mis on tähistatud väljatrüki all. Real Simple’i ajakirja sõnul sisaldab see protsess selle käigus toodetud õli vähem kemikaale kui teised kaubamärgid.

Seesamiõli

Seesamiõli on tugevam maitse kui oliiviõli, kuid sellel on mitmeid tervisega seotud eeliseid, mis muudavad selle paljude toitude jaoks nutikas viimistluse. See seesamiõlisest saadud õli sisaldab nii mono- ja küllastumata õlisid kui ka E-vitamiini. Teie kohalikus toidupoes võib kanda nii kergeid kui ka tumedaid seesamiõli, tumedas õlis on rohkem antioksüdante ja sügavamat nuttisemat lõhna- ja maitseainet. See on maitsev viimistlus Aasia roogade jaoks. Kasutage seesamiõli praadimiseks, salatikastetes või kasutage selleks, et maitsta proteiine Aasia maitseainetega roogade jaoks.