Neerupealiste väsimus ja nõgestõbi

Vastavalt MayoClinic.com-i andmetele, enamus tavalisi arste ei usu, et neerupealiste väsimus on tegelikult olemas. Kuid paljud alternatiivsed praktikud diagnoosivad neerupealiste väsimust inimestel, kellel on mitu mittespetsiifilist sümptomit, sealhulgas väsimus, kehakaalu langus, kehahaigused ja nahalööbed, nagu nõgestõbi. Neerupealiste väsimuse all kannatavatele praktikutele tekitab elu stress ja neerupealise nalja pidev stimulatsioon, mis vabastab adrenaliini, neerupealised närtsivad. Tüved võivad esineda kroonilise seisundi või allergilise reaktsiooni osana. Neerupealiste väsimus erineb neerupealiste puudulikkusest, mis on väljakujunenud meditsiiniline häire.

Määratlus

Nõud erinevad teistest nahalööbeist, kuna neil on erineva suurusega welt-like lesioonid. Õde võib olla punane, roosa või normaalne nahatoon värvi ja nad liiguvad ühest nahapiirkonnast teise. Suured nõgestõbi võivad moodustada suurema naha pundunud ala. Aed puhastavad või muutuvad valgeks, kui vajutad neid alla. Nad võivad sügelema. Turbid võivad põhjustada hingamisteede turse ja hingamisraskusi, mis mõnel juhul on tavaliselt seotud tõsise allergiaga. Pöörduge koheselt arsti poole, kui teil on rasked nõgestõbi ja hingamisraskused.

Põhjused

Neerupealiste väsimus diagnoosi pooldajad võivad mitmel diagnoositud toiduallergiatel põhjustada neerupealiste pidevat stimuleerimist. Aja jooksul toob see kaasa mitte ainult neerupealiste hormoonide vähenemise, vaid ka seedetrakti kahjustuse, mida nimetatakse lekivate soolte sündroomiks. Nõrgalt soolestiku sündroomi puhul, nende alternatiivsete praktikute järgi, kes seda teooriat toetavad, levivad valgud soolestikku ja veresooni, kus need põhjustavad nahareaktsioone, nagu näiteks nõgestõbi. Aeg-ajalt esineb nõgestõbi allergilise reaktsiooni osana, kuid mõnedel inimestel võib see esineda ka stressireaktsioonina.

Ravi

Selliste sümptomite vähendamiseks nagu nõgestõbi, neerupealiste väsimus diagnoosi pooldajad näitavad, et teie neerupealised parandavad rohkem puhata, paranevad dieedid – rõhuasetusega kõrge valgusisaldusega ja madala suhkruga – väheneb stress ja harjutamine. Enamik neist näitavad ka neerupealise toidulisandeid, mille hulka kuuluvad magneesium, C-vitamiin ja aminohape GABA. Kui soovite, et nõgestõbi ise raviks, võtke antihistamiine, kui teie arst nõustub.

Kaalutlused

Kui teil on mittespetsiifiline, kuid tegelikke sümptomeid, mis mõjutavad teie elu, ei saada diagnoosimine hirmu ja pettumust. Kuid vastavalt MayoClinic.com-ile on oluline tagada õige diagnoos. Aroomide ravimine neerupealiste väsimuse kõrvaldamisega ei aita teid, kui see ei põhjusta teie sümptomeid. Enne mis tahes tüüpi alternatiivse ravi alustamist küsige oma arstilt.