Must kaaviar ja immuunsüsteem

Enamik inimesi seob musta kaaviari luksuslike poiste ja šampanjaga, kuid see on palju enamat kui lihtsalt kokteilipüha krakkimine. Mustad kaaviarid on lihtsalt jõesõstra – või kalamunad – väikesed väikesed pallid, mis sisaldavad vitamiine ja mineraalaineid, mis toidavad sündimata kalu. Mõned neist toitainetest suurendavad immuunfunktsiooni. Nagu öeldud, ei tohiks see tugineda imevõimelistele mustale kaaviarile. See on mõõdukalt kõrge kalorsusega ja väga kõrge prich. Tasakaalustatud toit, mis sisaldab värskeid puu-ja köögivilju, annab sama kasu, ilma et see mõjutab teie rahakoti või vöökohta.

Vitamiinid

Vitamiinid A, C ja E on tuntud oma immuunsust suurendavate efektide tõttu. A-vitamiin mängib rolli kõigi rakkude kasvus ja E-vitamiin aitab teie kehal toota antikehasid tekitavaid rakke ja takistab rakumembraani degradeerumist, mis jätab need viiruste suhtes haavatavaks. Täiskasvanutel on vaja 2 333 kuni 3000 RÜ A-vitamiini ja 15 mg E-vitamiini päevas. Musta kaaviari unts – umbes supilusikatäis – annab 257 RÜ A-vitamiini ja umbes pool milligrammi E-vitamiini.

Mineraalid

Tsink on kõige kuulsam immuunsust suurendav mineraal ja tavaliselt lisatakse köhapihki ja külma ravimeetodeid. See aitab teie kehal teha rohkem valgeid vereliblesid, kui vaja, ja aitab neil vabastada vajaliku hulga antikehasid, kui tuvastatakse “halvad idud”. Musta kaaviari unts sisaldab umbes 0,27 milligrammi 15 milligrammi tsinki, mida vajate iga päev, võite saada rohkem tsinki rikastatud teraviljast ja lihast. Pidage meeles, et rohkem kui 75 milligrammi tsingi tarbimine päevas võib tegelikult teie immuunsüsteemi vastu töötada, nii et ekstra pole parem. Musta kaaviari sisaldab ka 18,6 mikrogrammi seleeni ja 3,37 milligrammi rauda untsi kohta, mis mõlemad töötavad vererakkude tootmise soodustamiseks, et aidata sissetungivate viiruste ja bakterite vastu võitlemiseks.

Olulised rasvad

Hea rasva sisaldusest oomega-3-rasvhapped on kasulikud immuunsüsteemile, tekitades eikosanoidide kemikaalide rühma, mis toimivad immuunvastuse ajal rakkude vahel. Nad aitavad ka reguleerida organismi põletikuvastast reaktsiooni ärritajale, mis võib muidu reageerida väiksele vallandamisele ja muuta teid end halvemaks kui tegelikult. Musta kaaviari kohta on umbes 1000 milligrammi nii EPA kui DHA ühekordse annuse kohta – täiskasvanutele on vaja kuni 1500 milligrammi päevas.

Vähene külg

Hind ei ole ainus põhjus, miks musta kaaviari söödetakse bite-size portsjonites – iga unts sisaldab 75 kalorit. See on rohkem kalorit, kui küpsis. Soolane maitse ei valeta ka – see untsi sisaldab ka 425 milligrammi naatriumi, mis on umbes sama palju kui leiaks supi kastrulis. Kui naudite kaaviari, tundke end hästi, et teada saada, et teie kiire kokkusurumisega kokteilipidu võib teie immuunsüsteemi mõni hea olla, kuid ärge proovige seda kasutada iga päev toidulisandina. Tasakaalustatud toit, mis sisaldab lahja valku ja värskeid puuvilju ja köögivilju, annab vitamiinide ja mineraalide sisalduse osas palju suurema kasu.