Meremeeste dieet

Meresõidureid peetakse taktikalisteks sportlasteks. Nad kannavad ranged koolitusprogrammid ja peavad oma töökoha edukaks saamiseks olema peamist füüsilist seisundit. Toitumine ja toitumine on võtmeks kehas hoidmiseks ja selle tervisliku hoidmiseks. Lisaks sellele tuleb optimaalse tervise ja mikrotoitainete nagu vitamiinide ja mineraalainete tarbimiseks kasutada ka olulisi makro- toiteaineid nagu süsivesikud, valk ja rasv. Koolitustel põhinevad ajastusjahud tagavad optimaalse koolituse staatuse.

Süsivesikud

Keha sees jagatakse süsivesikud lihtsateks suhkruteks, nagu glükoos, mis on peamine lihaste ja aju kütuseallikas. Süsivesikud on peamine energiaallikas, mida tarbitakse intensiivse harjutuse ajal. Registreeritud dieedist dr Dan Benardot soovitab, et ettevalmistamisel kõrge intensiivsusega treeninguteks peaksid mereväelased päevas tarbima 5 kuni 10 grammi süsivesikuid kilogrammi kehakaalu kohta. Kaalude kindlaksmääramiseks kilogrammides jagage oma kaal kilogrammides 2,2-ga.

Valk

Valk on organismis jaotatud aminohapeteks, mis vastutavad lihaste ja kudede arengu eest. Üks vale väide on see, et rohkem on parem, eriti meremeeste poolt, kelle jaoks rõhutatakse jõudu ja jõudlust. Tegelikult on ideaalne valgusisalduse kogus, mida iga päev taktikalistele sportlastele nagu mereväelased tarbivad, 1,5 kuni 2,0 grammi valku kilogrammi kehakaalu kohta. Näiteks 200-kilo mees oleks 91 kilogrammi. Nii et mees peaks tarbima 136 kuni 182 grammi valku päevas.

Rasva

Suured kogused küllastunud loomset rasva ja madala tihedusega lipoproteiinide või LDL-kolesterooli seostatakse südamehaigustega. Monoküllastumata rasvad moodustavad 70% rahulikust energiast, pehmendavad elutähtsaid elundeid, isoleerivad keha ja on rakumembraanide oluliseks komponendiks. LDL-kolesterooli taseme vähendamiseks ja südamehaiguste ennetamiseks on oluline kõrge tihedusega lipoproteiinide või HDL-kolesterooli sisaldus. Heade rasvade näited on kalad, pähklid ja oliiviõlid. Ameerika harjutusnõukogu soovitab tarbida tervislike rasvade vahemikus 30-65 grammi päevas, kuid küllastunud rasvade hulga hoidmine võimalikult piiratud.

Mikrotoitained

Vitamiinid ja mineraalained on mikroosakesed, kuna need on vajalikud eluks, kuid neid on vaja vaid väikestes kogustes. Nad vastutavad keemiliste reaktsioonide edendamise eest organismis, mis võimaldavad ensüüme funktsioneerida ja moodustada hormoone ning moodustavad osa luu- ja närvimulsioonidest. Vitamiinid nagu C ja E omavad kõrgeid antioksüdantseid omadusi, mis aitavad ära hoida vabade radikaalide raku kahjustusi pärast pingelisi treeninguid. Puu-ja köögivilja kõrge toitumine kipub rahuldama vitamiini nõuded.

Jõudlus

Üks meetod pingeliste tegevuste ettevalmistamiseks, nagu näiteks füüsilise sobivuse test ja lahingute sobivuskatse Marine Corpsis, nimetatakse süsivesikute laadimiseks. Umbes nädal enne tegevust vähendate oma süsivesiku tarbimist ja vähendate oma lihaseid. Kaks päeva enne tegevust tarbivad palju lihtsaid süsivesikuid nagu pasta ja riis, mis neid glükogeeni lihaseid ületab, andes teile pingelise aktiivsuse jaoks palju energiat. Ajastusjookide osas on aktiivsetel merejõududel kõige parem süüa iga kolme kuni nelja tunni tagant, et kehale ja töösuliinidele tarnitakse pidevat energiavarustust.