Mandlid ja iiveldus

Iiveldus või müstiline magu, mis tundub, et teil võib tekkida vajadus oksendada, ei ole iseenesest haigus, vaid sümptom muudest haigusseisunditest nagu mao-gripp või blokeeritud sooled. Kuigi põhjused erinevad, on mõned tavalised abinõud, nagu näiteks ingverielus või tee. Vähem tuntud iivelduse sümptomite leevendamise vahend on käputäis mandleid. Irooniline, et mandlid võivad mõnedel inimestel põhjustada iiveldust.

Iivelduse põhjused

Iiveldustundega seotud vaevuste loend on pikk. Alternatiivsed põhjused on kõige sagedamini viirusliku gastroenteriidi või mao-gripi tekitatud põhjused: migreen, liikumine-haigus, alkoholi üleannustamine või põleng, migreen ja keemiaravi. Väiksemad tõenäosused hõlmavad anoreksiat, ajukasvajaid, teatavat liiki vähki, kõrvapõletikku, sapikivid, meningiit, südameatakk ja käitumishäired nagu üldine ärevushäire. Pöörduge viivitamatult arsti poole, kui iiveldusega kaasneb valu rinnus, tõsine kõhuvalu, külmunud nahk, oksendamine väljaheites või tugev jämesoole palavik.

Almond, et leevendada iiveldust

Teine levinum iivelduse põhjus on hommikune rasedusehaigus. Sünnitus- ja sünnitusjärgne õpetaja Robin Elise Weiss soovitab öiste hommikuste haiguste leevendamiseks öösel valgustada suures valgusisaldusega suupisteid nagu mandlid. Teine soovitav iivelduse leevendamiseks on rohkem raua sisaldavate toitude söömine, mis taastab mandleid tarbides. Kuna madal veresuhkur suurendab teie iivelduse tekkimise tõenäosust, sööge sagedamini väikseid toite, nagu käputäis mandleid, ning vältige rasvaseid või tugevalt maitsestatud toite.

Toitumisalane teave

Toiduainetega võitlemine, et võidelda iivelduse tundide vastu, annab toidule kasu ka mandleid. Kuivad röstitud mandlid sisaldavad 90 kaloreid 1/2 untsi kohta. Serveerides. Ühes portsjonis on 7 g rasva, vaid 1/2 g küllastunud, ülejäänud rasv on monoküllastumata – selline rasv, mis alandab halva kolesterooli taset. Mandlid sisaldavad ka 3 g valku, 3 g süsivesikuid, 2 g kiudaineid ja 1 g suhkrut. Mandlid on rikas riboflaviini, vitamiin E, kaltsiumi, magneesiumi, vase ja tsingi. Vastavalt New World Encyclopedia’ile on meditsiinilised nõuded mandlitele hõlmatud täiustatud nahaärritusega, toidu parema liikumise kaudu käärsoole ja vähi ennetamiseks. Kuid need väited nõuavad edasist uurimist kinnituste kinnitamiseks.

Almondi allergia

Kuigi maapähklid on üks tuntumaid toiduaineid põhjustavatest allergiat põhjustavatest toitudest, on ka teised pähklid nagu mandlid samuti tavalised allergiat tekitavad toiduained nende sarnase valgu omaduste tõttu maapähklite puhul. Kui olete allergiline mandlitele, tunneb immuunsüsteem mandleid kahjuliku toime tõttu ja toodab antikehad, et end kaitsta nende eest, mida nimetatakse histamiiniks. Kui histamiin vabaneb, võib see mõjutada mitut süsteemi. Hingamisteede haigusi võivad mõjutada hingeldus või köha, sügelev kõri, aevastamine või vesised silmad. Allergiad võivad mõjutada teie seedetrakti, põhjustades kõhulahtisust või muud kõhuõõnehäireid. Kui teie südame-veresoonkond kahjustub, võib teil tekkida pearinglus või nõrkus. Ja teie nahk võib kahjustada, põhjustades sügelevat turse või turse. Iiveldus on ka mandliallergiate sümptom. Konsulteerige arstiga, et saada rohkem teavet pähklite allergiate kohta.