Mainekaid randu, et leida mere klaasi

Maine’i rannik, valge liiva lint, mis on oma 5500 miili kaugusel, on pikk nimekiri tegevusest: surfamine, jalutuskäik, päikese kallutamine ja liivakastide ehitamine nende seas. Kui teie mõte rannas toimuvast aktiivsest pärastlõunast sisaldab pikka rannajoont, kaaluge oma uuringute motiveerimist aarejahiga: täpsemalt värvilistele, pehmelt kiirgavatele mereklaasi bittidele. Maine’i rannad on suurepärane koht otsimiseks.

Mitte prügikasti enam

Kõik mere klaasi tükid, olenemata sellest, kui tavalised, haruldased ja väärtuslikud on, on ühised: tehniliselt on need prügikastid. Kuigi tõsiseid kollektsionäärid kõige enam huvitavad kauaaegsetest laevahukkestest kaotatud lasti väärismetallist, on enamik mereklaase sellistes kaldal nagu Maine pärineb lihtsatest ja lihtsatest prügist. Pesutatud ranniku prügilatest, mis on ära visatud pika maha lõhkuma või avamerel paadiga lammutatud, satub palju prügiklaasi kaldale purustatud, hästi kulunud kujul, mille me oleme hakanud nimetama “mereklaasiks”. Sealt kogumispunktid löövad selle väljapanekuks või ehtekunsti ja muu kunsti käsitööks.

Raskem leida

Enne plastist tekkimist pakkus enamik kodutarbeid klaasist. Mere klaas on eriti levinud idarannikul, kus klaasikasutajad on alates varajastest Euroopa asustustest elanud, nii et kallimad eelistavad minna rannikutesse nagu Maine otsima (erinevalt Lääne-Ameerika rannikust, kus asjad on palju Harvem). Merepitsaviimistluse eksperdid märgivad, et kuigi klaasi on kiiresti raske leida, jääb palju, kui teate, kust otsida, millal otsida ja mida otsite. Maitsestatud matkajatele on eriline eelis, kuna parim klaas kipub rannast palju kaugemale kui kunagi varem.

Maine’i mere klaasist levialad

Maine asjatundlikud merepõhja kollektsionäärid lähevad Bailey saarele, kalanduse marina lähedale. Teiste väidetavalt produktiivsete kogumispunktide hulka kuuluvad Lubec, Eastport, Bealsi saar, Jonesporti rand, Peaksi saar ja Treasure Beach. Bar Island, Bar Harbori linna loodete saar on liivane, niiske sisselõige, mis ühendab Acadia rahvusparki Bar Islandiga. Klaas kogub saarel kõrgel tõusujoonel. Parimate korjuste jaoks kõnnite üle lõigu nõlvaga. Kuhu lähete, eksperdid soovitavad peksmist rahvahulka, jõudes jahtima juba väga varajases hooajas – eelistatult kohe pärast lumikummutamist – ja kohe pärast tõusu madalaima punkti.

Aktiivne taotlemine

Kuigi meri-klaaside kogumine ei loeta tõsiseks südamehaiguseks, on mõned Maine parimad rannad jälitamise jaoks kindlad matkad parklas. Kandke kindlaid jalatseid, et kaitsta oma pahkluusid – eriti Maine tihti libe, kivine rannajoon. Ärge unustage tuua vett ja tervislikke suupisteid, kuna teie allapoole vaatavad teekonnad võivad sind ebamugavalt kaugel kohalikest nurgapoodidest.