Mahetoitude eelised ja puudused

Kui leiad ainult tervisekaupade kauplustes, võite nüüd osta mahetooteid peamistes toidupoedes. Sõltumatud ja suured tootjad püüdlevad mahepõllumajanduslike toodete müügikohtadega. Lisaks mahetootele, piimale ja lihale saate osta ka orgaanilisi teravilju, kastmeid ja isegi suupisteid, nagu näiteks tortilla laastud. Kuna nende populaarsus suureneb, jätkub arutelu mahepõllumajanduslike toiduainete eeliste ja puuduste üle.

Mõned tavapärased põllumajandustootjad kasutavad oma toodangu kasvatamiseks reoveeset, karmaid keemilisi pestitsiide ja ioniseerivat kiirgust. Nad võivad kasutada ka hormoone loomade stimuleerimiseks, et toota rohkem piima või mune kui tavaliselt. Pestitsiidid ja väetised võivad toodetele jätta jäägid ja hormoonid ja antibiootikumid võivad leostuda piima, lihast ja munadest. Mahepõllundustootjad ei kasuta oma tooteid töötlema keemiliste vahenditega, mis kõrvaldab teie toidule suurema osa jäägist. Samuti ei kasuta nad saagikoristuse suurendamiseks sünteetilisi väetisi, mis muudab mahepõllumajandustootjate põllukultuurid väiksemad kui tavapäraste põllumajandustootjate toodetud viljad. Orgaanilised määrused takistavad ka kunstlike magusainete, keemiliste säilitusainete ja muude lisaainete kasutamist töödeldud toidus. Kuid ilma keemiliste säilitusaineteta võivad orgaanilised toidud rikkuda kiiremini.

Kuna mahepõllumajandustootjad ei kasuta kunstlikke vahendeid oma põllukultuuride kasvatamiseks, kipuvad nad tootma vähem. Rohumajapidamiste kulutamiseks vajaliku täiendava käsitsitööde ja põllukultuuride ümberpööramisega võrreldes keemilise umbrohu tõmbejõu kasutamise kulud vähendab tootmist ja suurendab mahepõllunduse kulusid. Madalamad tootmiskulud ja kõrgemad õhuliinid muudavad orgaaniliste toodete kallimaks.

Mahepõllumajandus tagab keskkonnale kemikaalide ja muude kunstlike tootmisviiside eemaldamise võrrandist, see säästab pinnast ja vett ning vähendab reostust. Mahepõllumajandusettevõtjad kasutavad liha, mune ja muid loomset päritolu tooteid tootvate humaansete meetodite abil. Keskkonnasõbralikud või loomade kasvatamise meetodid, mida nad söövad, maksavad lisatasu mahepõllumajanduslike toodete eest meeldejäävaks.

Mahetoidu toitumisalaste omaduste ja tavapärase toidu vahel on vähe erinevusi. Isegi Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium ei väida ühtegi väidet, et mahepõllundusmeetodid toodavad tavapäraselt toodetud toiduga võrreldes kõrgema toiteväärtusega ohutumat toitu. 4. septembril 2012 väljaanne “Annustamine sisehaiguste kohta” sisaldab ülevaadet uuringutest läbi 45 aasta jooksul. Pärast 17 inimese uuringu ja 223 toitainete ja saasteainete sisalduse uuringute läbivaatamist toiduainetes leidis uurijaid vähe tõendeid, mis osutavad mahepõllumajanduslike toiduainete tervisele kasulikule tervisele võrreldes tavapärase toiduga. Kuigi nad ei avastanud märkimisväärseid tervisehäireid, väidavad teadlased, et tarbivad orgaanilised saadused võivad vähendada teie kokkupuudet pestitsiidide jääkidega. Orgaanilise liha söömine, näiteks kana ja sealiha, võib vähendada teie kokkupuudet antibiootikumide suhtes resistentsete bakteritega.

Vähem kemikaale

Kõrgem hind

Keskkonnamõjud

Toitumine ja kvaliteet