Magneesiumi puudulikkuse ja vertiigo kohta

Magneesium on organismis oluline mineraal, mis on tervisele hädavajalik. Magneesiumi vajab skeletilihaste, neerude ja südame nõuetekohast toimimist. Ligikaudu 50 protsenti inimese keha sees olevast magneesist on leitud luust. Lisaks leidub veres vaid 1 protsenti, ülejäänu leidub koe- ja elundrakkudes. 1999.-2000. Aasta riikliku tervise- ja toitumisalase uuringu andmed näitavad, et paljud Ameerika Ühendriikide täiskasvanud ei saa soovitatud magneesiumisisaldust oma toidus. Magneesiumi puudus põhjustab erinevaid sümptomeid, sealhulgas vertiigo – tasakaalu kadumist ja pearinglust.

Funktsioon

Magneesium on seotud enam kui 300 biokeemilise reaktsiooniga organismis. See aitab säilitada normaalset lihaste kontraktsiooni ja lõõgastumist, närvide funktsiooni, püsiva südame rütmi, terve immuunsüsteemi ja tugevaid luid. See aitab energia tootmisel ja transpordil, valgu- ja ensümaatiliste reaktsioonide tootmisel. Magneesium reguleerib veresuhkru taset, soodustab normaalset vererõhku ja on eriti huvitatud selliste krooniliste haiguste nagu hüpertensioon, südame-veresoonkonna haigused ja diabeet. Magneesiumi allaneelamisel imendub see peensooles, liigne eritub läbi neerude kaudu uriiniga.

Soovitatav ööpäevane tarbimine

Meditsiiniinstituudi toidu- ja toitumisnõukogu kehtestas magneesiumi keskmise ööpäevase tarbimise, mis on piisav peaaegu kõigi tervislike inimeste toitainevajaduste rahuldamiseks. Lapsed vanuses 1 kuni 3 vajavad 80 mg, samas kui vanuses 4 kuni 8 on vaja 130 mg ja lapsed vanuses 9-13 vajavad 240 mg magneesiumi päevas. Noorukate poistele vanuses 14 … 18 aastat on vaja 410 mg, samas kui noorukieas vajavad päevas 360 mg magneesiumi. Mehed vanuses 19 kuni 30 vajavad 400 mg, suurendades kuni 420 mg magneesiumi päevas pärast 31. eluaastat. Naised vanuses 19 kuni 30 vajavad 310 mg, suurendades kuni 320 mg magneesiumi päevas pärast 31. eluaastat. Igapäevaselt Magneesiuminõuded on raseduse ajal kõrgemad, kuid mitte imetamise ajal.

Hüpomagneseemia

Kuigi enamik ameeriklasi ei saada soovitatavaid magneesiumisisaldusi, loetakse tõelist puudust haruldaseks. Siiski on muret, et paljudel täiskasvanutel ei ole oma kehas piisavat magneesiumireservi. Hüpomagneseemiat iseloomustab ebanormaalselt madal magneesiumisisaldus veres. Magneesiumi defitsiit on tavaliselt põhjustatud ebapiisavast alkoholismi või kehvast toidus sisalduvast tarbimisest, operatsioonist tingitud traumaga või põletustega, ebatavaliselt suured kaod nagu krooniline kõhulahtisus, oksendamine, higistamine või liigne urineerimine, alatoitumine või malabsorptsioon, ravimite kasutamine, sealhulgas diureetikumid, antibiootikumid ja Neoplastilised ravimid, kõrge vere kaltsium ja hüperaldosteronism. Teie arst peaks jälgima oma magneesiumipoode ja vajadust täiendamiseks.

Sümptomid

Magneesiumipuudusega seotud sümptomid on kolme kategoorias: varajane, mõõdukas ja raske. Esialgu võivad teil tekkida apaatia, väsimus, anoreksia, segasus, unetus, ärrituvus, lihaste tõmblemine ja kehv mälu. Kuna puudus halveneb, võib teil tekkida vähenenud võime õppida, südame-veresoonkonna muutused ja kiire südametegevus. Kui ravimit ei toimu, põhjustab magneesiumi puudus deliirium, tuimus, suriseerumine, depressioon, hallutsinatsioonid, ebanormaalsed silmade liikumised, krambid ja peapööritus.

Vertiigo on nõrkus, pearinglus või tasakaalu kadumine. See võib halvendada, kui sa istud; see võib olla piisavalt tugev, et põhjustada iiveldust ja oksendamist. Magneesium on mineraal, mis on vajalik teie keha elektrolüütide tasakaalu saavutamiseks. Kui teil puudub piisav kogus magneesiumi, ei pruugi aju teie sensoorsetest närvidest teada saada. Lisaks võib aju tõlgendada sisemise kõrva sõnumeid, mis tunnevad liikumist ja raskusjõudu isegi siis, kui üldse mingit liikumist pole. See põhjustab pearinglust ja tasakaalu kadumist.

Oluline on kõigepealt diagnoosida ja ravida hüpomagneseemia alustalasid. Ravi sõltub puuduse tüübist ja põhjusest. Tavaliselt hõlmab ravi veeni rehüdratatsiooni, ravimeid, mis leevendavad sümptomite raskust ja magneesiumisisaldusega dieeti. Hea magneesiumisisalduse allikad on köögiviljad nagu tume lehtköögiviljad rohelised ja avokaadod, puuviljad nagu banaanid ja kuivatatud aprikoosid, pähklid, sealhulgas mandlid, pähklid ja kašupähklid, kaunviljad nagu kuivatatud herned ja oad, sojaproduktid ja täisterad, sealhulgas pruun riis ja hirss. Mõlema toidugrupi toidu tasakaalustatud toitumisharjumuse tagamine tagab teie igapäevase magneesiumi vajaduste rahuldamise ja aitab vältida toidupuudulikkust.

Vertiigo

Ravi