Madal veresuhkur raseduse ajal

Paljud naised peavad oma raseduse ajal tegelema toiduhäiretega ja leevendusega. Kahjuks võivad mõnel juhul need probleemid mõjutada keha veresuhkru taset, vähendades neid tasemele, mis kahjustab igapäevaelu. Naised peaksid oma arstid ja ämmaemandad oma raseduse ajal teavitama oma dieeti ja energiatarbimist. Madala veresuhkru taset saab tavaliselt kergesti diagnoosida ja ravida. Vahetevahel võib see sümptomit sümptomit tekitada.

Määratud madal veresuhkur

Rasedatele tuleb iga päev umbes 300 täiendavat kalorit, et toetada tema muutuvat keha ja sellel kasvavat last. Kui ta ei söö piisavalt toitu, langeb tema veresuhkur palju kiiremini kui siis, kui ta ei ole rase. Seda seisundit nimetatakse ka hüpoglükeemiaks. Lihtne vereanalüüs kinnitab seisundit.

Sümptomid

Naise vere kogus suureneb raseduse ajal ligikaudu 50% võrra. Normaalse naise kardiovaskulaarsed ja närvisüsteemid kohanduvad nende muutustega vererõhu kõikumistega, kuid hüpoglükeemilise naise kehal pole piisavalt kaloreid, et saaksite jätkata. Selle tulemusena tekib pearinglus ja mõnikord ka minestamine.

Tüsistused

2005. aasta augusti uuringu “Perinatoloogia ajakiri” kohaselt on rasedatel hüpoglükeemiaga emadel suurema tõenäosusega sünnitada lapsi, kes vajavad vastsündinute intensiivravi osakonda. 2009. aasta juuli uuringus “Reproduktiivtervis” on teatatud, et hüpoglükeemilistel naistel on raseduse ajal tõenäoliselt preeklampsia. Preeklampsia on tõsine seisund, mis põhjustab kõrge vererõhu, enneaegset manustamist ja isegi loote surma, kui seda ei jälgita hoolikalt.

Ravi

Madala veresuhkru vältimiseks peavad rasedad naised sööma. Hypoglycemia.org soovitab kogu päeva jooksul kuus väikest söögikorda, mitte kolme suurt einet tundide ja tundide vahel. Terved toidud on paremad kui töödeldud toidud ja iga toidukorra keskmes peaks olema valk. Rasedad naised peaksid sööma puuvilju ja juua puuviljamahla ainult mõõdukalt. Suhkur, jahu, kuivatatud puuviljad ja kofeiin tuleb täielikult toidust välja jätta.

Kutsuge meditsiiniabi

Babycenteri sõnul võivad pearingluse või minestamise sümptomid ähmase nägemiskaotusega, rasvunud kõne, südamepekslemine või tuimus olla tõsine haigusseisund. Naine peaks kohe oma arsti või ämmaemandaga ühendust võtma.