Lucuma pulbri eelised

Lucuma pulber toob teie lemmiktoidule või joogile lisandunud tervislikke hüvesid. Lisaks teie magusate hammaste rahuldamisele on lucuma gluteenivaba ning antioksüdantide, kiudainete, süsivesikute, vitamiinide ja mineraalainete allikas, mis on vajalikud kehaliste funktsioonide jaoks ja mis on kasulikud immuunsüsteemile.

Identifitseerimine

Lucuma pulber on valmistatud Peruust, Tšiilist ja Equadorist pärineva Pouteria lucuma puu subtroopilisest viljast. Lucuma on lahedad põudkindlad puid, mis kasvavad 25 kuni 50 jala kõrgusele. Esimesel ajal on tuntud kui inglite kuld, kollakasroheline ja munakujuline kuiva, tärklisest kollakasoranžiga liha. Maitset kirjeldatakse vahtra või karamelli kõrvitsaga sarnasena. Lucuma puuviljade mass on dehüdreeritud, et saada lucuma pulbrit või jahu, mida turustatakse peamiselt lõhna- ja maitseainena.

Toitumine

Vastavalt Põllumajandusministeeriumile Nanningis, Hiinas, pakutakse Lucum’il 14 olulist mikroelementi, sealhulgas märkimisväärne kogus kaaliumi, naatriumi, kaltsiumi, magneesiumi ja fosforit ning raskmetallide sisaldus on madal. Lucuma pulber sisaldab 329 kalorit 100 grammi kohta. 100 grammi kohta sisaldab see 87 grammi süsivesikuid, 2,3 grammi kiudaineid, 4 grammi valku ja 2,4 grammi rasvasisaldust. Sellel on ka 92 milligrammi kaltsiumi 100 grammi kohta, et hoida oma luud ja hambaid tugevaks. Fosfor on oluline luu ja valkude moodustumise, seedimise ja hormoonide tasakaalu tagamiseks; lucuma annab 186 milligrammi 100 grammi kohta. Vastavalt My Fitness Pal, 1 tl lucuma annab 2 protsenti soovitatavast päevasest raua väärtusest, mis võib aidata stimuleerida immuunsüsteemi ja parandada füüsilist vastupidavust.

Tervisehüvitised

Vastavalt kolmanda maailma võrgustiku aruandele on Lucuma kasutatud sajandeid Lõuna-Ameerikas oma ravimite omaduste järgi. Rutgersi Ülikool viis läbi uuringu, mis hindas lutsumakstrakti põletikuvastast toimet haavade paranemisele ja naha vananemisele. Uuringu tulemused näitasid, et lucuma suurendas märkimisväärselt haava sulgemist ja soodustas koe regenereerimist. Uuringu aruandest järeldati, et lucuma võib inimese nahale avaldada põletikuvastast, vananemisvastast ja naha parandavat toimet. Selle uuringu tulemused juhatasid Rutgeri ülikooli lutsumakstraktide, eriti õli, patendi taotlemiseks.

Kasutamine

Lucuma puuviljapulberel on iseloomulikult magus ja maitsev maitse, mis annab magustoidu loodusliku magususe ilma teie veresuhkru taset suurendamata, erinevalt paljudest magusainetest, mis pakuvad tühiseid kaloreid. Suhkru tervislik alternatiiv, lucuma pulber võib olla kasulik diabeetikutel ja inimestel, kellel on muid terviseprobleeme. Lucuma puuviljapulbrit võib lisada igale joogile, suupistele, jogurt, granola, pudingile või kondiitritoodetele. Lucuma pulber sobib suurepäraselt gurmejäätiste, toidulisandite ja funktsionaalsete jookide valmistamiseks, sest see aitab kombineerida ja emulgeerida rasvu ja õlisid suhkrute ja polüsahhariididega. Magustoidu toiteväärtuse tugevdamiseks võite kasutada lucuma pulbrit koogide, küpsiste ja pirukate küpsetamisel. Lucuma teeb ka tervislikku imikutoitu. Nagu iga toidulisandiga, konsulteerige alati enne oma toitumise muutmist oma arstiga.