Lekkiva soole sündroomi toitumine

Lekkivate soolte sündroom, mida tuntakse ka kui soolte läbilaskvust, esineb siis, kui ained, nagu osaliselt seeditavad toiduosakesed, toksiinid ja bakterid, lekivad läbi soole seina vereringesse. Toitumisharjumused on üheks ravivõimaluseks, mis on soovitatav kahjustatud sooled paraneda. LGS häirib ensüümide tootmist, mis on vajalik nõuetekohase seedimise ja toitainete imendumise jaoks. Toitumisharjumused on üheks ravivõimaluseks, mis on soovitatav kahjustatud sooled paraneda. 2010. aasta juunis avaldatud kliiniliste uuringute andmetel on LGS seotud mitme terviseprobleemiga, sealhulgas ärritunud soole sündroom, tsöliaakia, Crohni tõbi, allergia, astma, autism ja mõned autoimmuunhaigused. LGS-i sümptomiteks on kõhuvalu, puhitus, gluteen Sallimatus, alatoitumus, toiduallergiad, kõrvetised ja lihaste krambid.

Süüa toitu

David Rakel, M.D., Wisconsini-Madisoni Ülikooli integratiivse meditsiini direktor, soovitab neljaastmelist meetodit soolte läbilaskvuse suurendamiseks, mis hõlmab toiduaineid, mis soodustavad paranemist ja toiduainete vältimist. Sööge rohkesti puuvilju ja köögivilju sisaldava kõrge puuviljatoiduga toitu, saate lisaks maapähklile ka maitsestatud linaseemneid. Täiendav kilet aitab käärsoole täiendada ja ennast parandada. Rakel soovitab ka teie immuunsüsteemi tugevdamiseks tarbida palju oomega-3 asendamatuid rasvhappeid. Omega-3 rikkad allikad hõlmavad kala, kalaõli, linaseemneid, rohelisi lehtköögivilju, kõrvitsaseemneid, magusat kartulit ja spargelkapsleid.

Toiduained, mida vältida

Kui olete oma elus mitu korda antibiootikume võtnud, võib teie LGS põhjustada Candida ülekasv. Candida on pärmi ülemäärane kasv, mis tekib, kui kasulikud bakterid surevad, võimaldades pärmil kasvada. Pärm jõuab suhkrudesse. Rakel soovitab kõrvaldada kõik lihtsad või rafineeritud süsivesikud, kuna nad jagunevad keha suhkruks. Siia kuuluvad kõik suhkru vormid, sealhulgas mee ja melass, laastud, küpsetatud tooted, aedviljad, puuviljad, puuviljamahlad, valge leib, valge riis, valge pasta, kartul, rafineeritud jahu, kommid ja piimatooted.

Täiendav toit, mida vältida

Rakel soovitab kõrvaldada alkoholi, mis on teadaolevalt ärritav ja allergiline toidud, nagu näiteks piimatooted ja nisu-, rukki- ja odra leelis sisalduvad gluteeni sisaldavad toidud. “American Scientific American” 2009. aasta augusti väljaandes kirjeldab Marylandi Meditsiinikooli ülikooli limaskesta bioloogia uurimiskeskuse direktor ja tsemendiagnostika keskuse direktor Alessio Fasano gluteeni destruktiivseid omadusi. Gluteenil on oluline roll soolestiku halvenemises, mis kaasneb LGSi ja potentsiaalselt surmava tsöliaakiaga. Konsulteerige oma tervishoiuspetsialistiga, kui arvate, et teil on lekkivate soolte sündroom. Ta soovitab teie konkreetse seisundi raviks parimat ravi.

Alatoitumus

Kui soole vooderdise kahjustus on ulatuslik, võib Leo Gallandi, M.D. andmetel ilmneda alatoitumine. Vitamiinide ja mineraaltoitainetega toitainete tihe toitumine aitab rahuldada toitumisvajadusi. Täiendamist tuleb teostada meditsiinilise järelevalve all, see võib hõlmata B-vitamiine, retinooli, askorbaati, tokoferooli, tsinki, seleeni, molübdeeni, mangaani ja magneesiumi ning antioksüdante.

Kahjustatud puutumatus

Gallandi sõnul on kaks kolmandikku teie immuunsüsteemist peensooles. Kuna LGS kompromiteerib teie organismi immuunsust, on see haiguslöövitavate ja eluohtlike krooniliste haiguste tegur. Mitmed tüüpi artriidid, psoriaas, HIV, krooniline maksahaigus ja pankrease haigus on vaid mõned paljudest terviseprobleemidest, millel on link LGSiga. Konsulteerige oma tervishoiuspetsialistiga, kui arvate, et teil on lekkivate soolte sündroom. Kuigi üldised toitumissoovitused võivad aidata leevendada selle sümptomeid, võib teie arst soovitada teie konkreetse seisundi puhul spetsiifilist LGS-i dieedi, ravimeid ja parimat ravikuuri.