Lastele kalorite loendurid

Laste rasvumine on riiklik tervisehäire. Üks kolmest lapsest on ülekaaluline või rasvunud, täheldab KidsHealthi veebisaiti, pöörates tähelepanu väikesele toitumisele ja kehalise aktiivsuse puudumisele, mis on saanud paljude lastega perede eluviiside harjumusteks. Kalorite loendurid võivad aidata lapsel kaotada liigset kaalu, võimaldades tal ja tema vanematel jälgida kalorsuse tarbimist, nii et ta ei tarbi rohkem, kui suudab põletada.

Ülekaalulisus ja rasvumine: suur probleem

Lapsed kulutavad vähem aega füüsiliselt aktiivseks ja rohkem aega ekraanide ees. See tähendab, et nad põlevad vähem kaloreid, mis toob kaasa kehakaalu tõusu. Vastavalt haiguste tõrje ja ennetamise keskustele suurendab ülekaaluline või rasvunud laste risk kõrge kolesteroolitaseme, kõrge vererõhu, südamehaiguste, II tüübi diabeedi, uneapnoe ja astma tekkeks. Paljud ülekaalulised või rasvunud lapsed on sotsiaalselt isoleeritud ja diskrimineeritud. Nendel lastel on elu hiljem suurem südamepuudulikkuse ja insuldi oht.

Kuidas kalorite loendurid saavad aidata?

Kalorite loendurid võtavad sisuliselt ettevaatlikud, kui jälgida, kui palju kaloreid laps tarbib. Baaskalorite loendurid võimaldavad teil määrata, kui suur osa lapsest on söönud, ja salvestada vastav arv kaloreid, mis võrduvad selle osaga. Päeva lõpus saab lisada kogu kalorikoguse. Täiustatud kalorite loendurite puhul on vaja ka sisestada selliseid objekte nagu aktiivsus, vanus, sugu, kõrgus ja kaal, et saaksite määrata, kui palju kaloreid teie lapse jaoks piisab. See on kasulik, sest see võimaldab teil luua söömisplaani, mis jääb tema igapäevase kalorikõvera juurde.

Madala kalorsusega kalorite loendurid

Turul on arvukalt kalorite loendamise raamatuid. Need on tööriistad, mis võimaldavad teil otsida iga toitu, mida teie laps päevas päevas sööb, et saada täpset kalorite kogust, sõltuvalt sellest, kui suurel määral see oli. Näiteks sisaldab Collins Gem “Calorie Counter” toidurühma eraldatud toitu, mis muudab selle, mida otsite, lihtsalt otsida. Toiduajakiri on veel üks vähese tehnoloogiaga kalorite loendur. Kui otsite toitu, mida teie laps sööb, salvestage need toidu päevikusse. Vanemad lapsed saavad seda ise teha, samuti kirjutada ise märkusi selle kohta, kuidas nad tunnevad, kui nad jäävad päevase kalorikoguse piiridesse.

Täiustatud tehnoloogia kalorite loendurid

Tehnoloogia on võtnud palju tasakaalu ja salvestab kaloreid jälgides võrrandit. Sellised veebisaidid nagu FitDay ja MyNetDiary pakuvad tasuta kalorite loendeid, mis võimaldavad teil kiiresti valida toidud, mida teie laps on söönud, ja ühendage need jälgimisseadmega. Seejärel teeb veebisait kogu matemaatika, et anda koguarv kaloreid. Nutitelefonide rakendused on sarnased. Näiteks näiteks Calorie Counter-ja dieedi jälgimise rakendus aitab teil tuvastada oma lapse kaloriteedi eesmärki ja valida toidud, mida ta sööb nende valikute andmebaasist. Rakendus jälgib, kui palju kaloreid on teie laps igapäevaselt lahkunud ja kui palju ta põleb läbi treeningu. Rakenduse Calorie Tracker, kalibreerimise kalorite loendur, kalorite loenduri ja toidupäeviku rakendused pakuvad sarnaseid teenuseid.

Kalorite loendamine ei ole hädavajalik, kui teie laps vajab kehakaalu langetamist ning kaalulanguse eesmärgi saavutamiseks on palju muid võimalusi. Lisaks võib dieediga lastele ohtlik olla, sest see võib suurendada ohtu söömishäirete ja ebatervislike suhete kohta toiduga hiljem. Kalorite loendamise asemel õpetab lapsi sobivate eluviiside harjumuste loomisel, et nad saaksid tervislikku kehakaalu säilitada.

Peale kalorite loendamise