Kuumade hälbede nõelravi punktide loend

Menopauaalsed sümptomid, näiteks kuumad hood, panevad paljudele naistele looduslikke abinõusid ja ravimeid hõlbustamiseks. Nõelravi ja traditsiooniline hiina meditsiin võib pakkuda toetust kuumvalguse haigetele. Kui kasutatakse koos tavaliste hooldusmeetoditega, on nõelravi abiks menopausiga seotud kuumade hoogude leevendamisel. Õppur valib teatud punktid teie sümptomite ja haigusloo põhjal. Rääkige oma arstiga nõelravi ja menopausi kohta ning vaadake litsentseeritud akupunkturisti või massaažirafti.

Neerude roll

Neerud, vastavalt Hiina meditsiini teooriale, hoiavad oma olemust või jingut, mis on kogu energia, millega olete sündinud. Seotud veega, need elundid aitavad võidelda südame või maksa vastu tule ja soojuse vastu. Neerud on seotud ka teie reproduktsiooniga ja kasvajaga, sellisel juhul võib menopausi ajal – kui teie reproduktiivne suutlikkus on lõppenud – teie neerude energia võib väheneda. Teie nõelraviarst võib valida neerude energia tugevdamiseks ja kuumade hoodudega seotud soojuse vähendamiseks punktid.

Kasulikud neerupunktid

Kuigi valimine sõltub teie konkreetsetest sümptomitest ja seisunditest, võib teie arst otsustada nõela neerupunkti 1, mis asub jalajäljel. Selle punkti stimuleerimine võib soodustada rahulikku ja tugevdada neerude energiat. Neerupunkte 3 ja 6 võib samuti valida neerude tugevdamiseks ja sooja kuumaks ja öiste higistamiseks. Neer 7 võib olla kasulik ka siis, kui see aitab reguleerida higistamist ja kuumust puhastada.

Muud organid

Maksa tasakaalustamatus, sünnituslaev ja süda võivad ka Hiina meditsiiniteooria kohaselt põhjustada kuumahood ja muid menopausi sümptomeid. Maks ja sapipõie on seotud naiste viljakust ja paljunemist, samuti viha ja pettumust. Needling punktid nagu maks 2 ja 3 võivad vähendada tulekahju ja võivad takistada kuuma vilgub. Süda seostatakse tulega ja kontseptsioonianum võib samuti toetada hormooni ja viljakust. Südame 7 stimuleerimine võib samuti vähendada tulekahju ja aidata kaasa une ärahoidmist, ja süda 6 võib vähendada kuuma vilgusega seotud higistamist. Kontseptsiooni laeva punkti 4 kasutatakse sageli jin’i suurendamiseks, millest valmistatakse jahutusvedelikke.

Punkti kombinatsioonid

Ülalmainitud punkte võib mõne ravikuuri käigus kombineerida erinevalt. Punktid nagu kõht 36 võivad täiendada peaaegu kõiki nõelravi ravimeid ja neid võib teie ravile lisada. Mao 36, vastavalt Peter Deadmani õpikule “Nõelravi käsiraamat”, tugevdab üldist energiat, puhastab tulekahju, soodustab rahulikkust ja toidab verd ja vedelikku. Uinakahjustuste korral on kasulik kõrva kõrvale asuv lisamäng Anmian. Andke oma nõelaviimistlusele täpne meditsiiniline ajalugu ja sümptomite nimekiri, et tagada teie keha ühtlustamise parim ravi.