Krediidireitingu eelised ja puudused

Hea krediidi inimesed kipuvad mõtlema, et krediidireitingud on hea, sest nende kõrge finantsseisund võimaldab neil teatud eeliseid nautida. Madala krediidireitinguga inimestel on sageli vastupidine vaade, kuna neil on raskusi laenude saamisel ja tavaliselt saadakse halvemaid tingimusi mis tahes tüüpi kontole. Saate nautida eeliseid ja vältida ebasoodsaid olukordi, kui teate, mis teie krediidireitingusse jõuab, ja hoia seda kõrge.

Määratlus

Teie krediidireiting määratakse kindlaks krediidiaruannete andmetel. Nad näitavad teie demograafilist teavet, sealhulgas nime, praeguseid ja eelnevaid aadresse, telefoninumbrit ja sotsiaalkindlustuse numbrit. Need sisaldavad ka teie tööhõivealast teavet, laene ja krediitkaartide kontosid. Kõik finantsotsused, nagu kinnipidamisõigus, ka ilmuvad. Võlausaldajad võivad vaadata oma krediitkaartide aruandeid või kontrollida oma krediidiskoori, kolme näitajaga numbrit, mille desarmeerib Fair Isaac Corpation kõikidest andmetest.

Eelised

Krediidireitingu peamine eelis on teie eelarve ja rahaliste vahendite vastutustundlik haldamine. See kvalifitseerub teid parimate krediitkaardipakkumiste jaoks, sealhulgas madalad intressimäärad ja kaardid, mis annavad teile kingitusi, punkte, lennuliini miili või rahalisi hüvesid. Te saate madalamaid intressimäärasid muud tüüpi laenude puhul ja teie taotlused kiidetakse heaks kiiresti. Sul on õigus saada kindlustus eelistatud hindadega ja hea krediidireiting muudab tööandjatele ka atraktiivsemaks.

Puudused

Teie krediidireiting võib teile veelgi rohkem haiget, kui teil on juba finantsprobleeme. Reiting võib langeda, kui töö kaotatakse, teil on mõni muu põhjus või teie arvel on arstlik hädaolukord. See hoiab teid krediidi saamise eest ajal, kui võite seda hädasti vaja. Teie krediidireiting võib lukustada sind kategooriasse. Te maksate äärmiselt kõrgeid intressimäärasid kõikide laenude eest, mille saame õnnestuda, sest teie hinnang märgib teid suure riskiga laenuvõtjatena. Teil võib olla probleeme maksete tegemisel õigeaegselt, kuna laen on nii kallis, mis hoiab teid reitingu tõstmisel ja seeläbi teid negatiivses tsüklis.

Ajakava

Enamik krediidireitingut mõjutada võivaid elemente jääb krediidiaruannetele seitsmeks aastaks, ütleb TransUnion krediidi büroo. Teatavaid pankrotte saab teatada kümne aasta jooksul, ja valitsusele võlad jäävad igaveseks, kui neid kunagi ei maksta. Ajavahemikule aruandes olevad kirjed on hea ajaloo jaoks eeliseks, sest nad näitavad, et nad suudavad pikaajaliselt rahalist vastutust säilitada. See on ebasoodsas olukorras nende jaoks, kes võisid ajutine karmim periood olla tabanud. Vahejäetud maksed, tagasiostutehingud ja muud probleemid selle aja jooksul mõjutavad krediidireitingut seitsme aasta jooksul, isegi kui te järgite olukorda aasta või kahe aasta tagant.

Hoiatus

Teie krediitbürood peavad korrektselt teavitama teie krediidiajaloost. Vastasel korral hävitatakse teie finantsvastutuse eelised eksliku negatiivse kirjed, mis tõstavad teie reitingu. Te ei pruugi isegi teada, et nad on seal, kuni olete laenu andnud või rääkinud laenuandjalt, et teie hinnang on halb, kui teate, et see peaks olema hea. Selle probleemi saate vältida, vaadates regulaarselt oma krediitkaartide aruandeid. Vastavalt föderaalsele kaubanduskomisjonile saab valitsus teile tellida ühe tasuta koopia igast büroost iga 12 kuu tagant annualcreditreport.com kaudu. On olemas kolm bürood (TransUnion, Equifax ja Experian), nii et saate kogu aasta katma, kui saate iga nelja kuu tagant.