Kofeiin ja rinnakomponendid

Paljud naised kannatavad healoomuliste või mittevähkkasvaiste rinnanäärme tsüstide all. Selle probleemi võib kaasa aidata mitmed tegurid, sealhulgas vanus, hormoonid ja teatud toitumisfaktorid, nagu kofeiini kasutamine. Naised peavad olema teadlikud healoomulise rinnakomponentide sümptomitest ja oskavad neid eristada tükkidest, mida arst peab hoolikalt hindama.

Identifitseerimine

Kuigi kofeiin ei põhjusta otseselt healoomulisi rinnaosakesi, võivad suured kogused põhjustada hormoonide taseme kõikumist, mis võib põhjustada rinnanäärme tsüsti ja valu. Kuigi kofeiini kasutamisega seotud healoomulised fibroidid tsüstid ei ole vähkkasvajad, võivad need olla väga ebamugavad ja tekitavad muret naistest, kes neid kannatavad.

Tähtsus

Umbes 30 protsenti naistest Ameerikas on fibrotsüüstiline rinnanäärme haigus, nagu teatas Healthy.net. Selle healoomulise seisundi omadused on ümmargused koostised, millel on selgelt määratletud servad, mis liiguvad rindade piires vabalt. Nende puudused on tihti pehmendatud. Sümptomid on sageli halvemad just enne menstruatsiooni ja kergenduvad, kui naise periood on alanud. See on eriti tavaline naistel, kes on oma 30-ndate ja 40-ndate aastate jooksul.

Kaalutlused

Lisaks kofeiini vähendamisele kohvist, teedest, karastusjookidest ja šokolaadist, on muud meetmed, mida on võimalik võtta rinnavähkide vähendamiseks või vältimiseks, kõrge kiu sisaldava dieedi tarbimine ja rohkem mereandide tarbimine. Samuti võivad aidata mõned vitamiinid ja mineraalained, näiteks vitamiin A, E-vitamiin ja jood.

Ennetamine / lahendus

Healoomulise rinnakomponendi ja kofeiini vahelise seose uuringud on näidanud erinevaid tulemusi. Kuid Medline Plus soovitab vältida liigse kofeiini tarbimist ja rasvade vähendamist, et vältida fibrotsüüstilisi muutusi rinnapiima.

Hoiatus

Kui teil on kahtlusi rinnanõude suhtes, on alati kõige parem konsulteerida arstiga. Kuigi 80-85 protsenti kõigist rinnanäärmetest naistel, eriti noorematel kui 40-aastaselt, osutub healoomulisteks, on parem kasutada ettevaatust. Enamikel naistel peaks pärast 40-aastast regulaarselt olema mammogrammi. Üldiselt soovitatakse mammograafiat igal aastal või kaks. Rinnavähi perekonnaajalooga või kes on mures, peaksid nad küsima oma arstilt konkreetseid soovitusi. Naised peaksid iga rinnaga seotud muutuste hindamiseks tegema igakuiseid isiklikke eksameid. Teatud sümptomid peaksid alati tagama arsti võimalikult peatselt, näiteks seletamatu kehakaalu langus, kaenlaalulised tuped, nippeljälg ja käte turse. Samuti tuleb kontrollida muutusi nibelis ja valutute tükkide puhul, millel on ebaregulaarsed piirid.