Kodus valmistatud oliiviõli juuste ravi

Oliiviõli on küpsed oliivipuud looduslikud derivaadid. Kuigi seda kasutatakse peamiselt toiduvalmistamisel, on see ka tavapärane koostisosa nii koduses kui ka kaubanduslikus ilutootis. Toitesisene oliiviõli rakendused töötavad, et pehmendada ja kaitsta ning tekitada harva allergilisi reaktsioone. Juuksel kasutamisel võib oliiviõli peanaha rahustada ja lisada läikivate lukkude sära.

Mine kvaliteetseks oliiviõliks

Kogu oliiviõli ei loeta võrdseks. Õli sorteeritakse ekstra neitsioliiviistadest, millest esimene on saadud kõrgeima kvaliteediga oliividest. Ekstra neitsioliiviõli sisaldab vähem kui 1 protsenti looduslikust happesusest ja säilitab kõik puuvilja looduslikud vitamiinid, mineraalid ja antioksüdandid, teatab Cal Orey, “Oliiviõlide ravivõimede autor”. Juuksehooldust võib teha ainult ekstra neitsioliiviõli .

Sügav palsam

Oliiviõli on tuntud taimne ravim kuivadele ja kahjustatud küüntele. Siledate kiudude jaoks massaaźige ühe osa oliiviõli ja ühe osa veest kuiva juukse segust. Töötage juurtest vihjeteni, seejärel kaetakse duššikatega. Ravi kestus sõltub isiklikust eelistusest, samas kui mõned inimesed ootavad 20 minutit enne shampooni kasutamist, jätkavad teised ravi terve ööga.

Juuste seerum

Oliiviõli võib kasutada juuste igapäevaseks raviks. Selle asemel, et osta kallis seerumeid poest, kontrollige frizzy lukud ühe või kahe tilga ekstra neitsioliiviõli. Hõõru õrnalt oma peopesade vahel, enne kui see pehmendab juukseid. See kodune ravi lisab sära ning seda ei pea välja pesta.

Peanaha massaaž

Ayurveda ravim soovitab kombineerida oliiviõli töötlemise massaaži abil, et suurendada peanaha verevoolu. Teooria on, et see toidab juuksefolliikleid ja soodustab uut kasvu. Teised võimalikud eelised hõlmavad lõhenenud otste vältimist, kõõma leevendamist ja pehmemaid, paremini hallatavaid juukseid.

Kaalutlused

Vaatamata oliiviõli paljudele eelistele, on üks suur negatiivne – plekide potentsiaal. Kui kasutate juukseid suures koguses õli, kasutage kena riide kaitseks vanu särki või rätikut. Samuti on hea mõte katta ööpäevarõivaste nõusid. Kui oliiviõli lõpeb teie riiete või muu kangaga, viige koheselt plekid küpsetuspiima või maisitärklisega. See aitab mõnda nafta kasvatada. Viige ülejäänud plekk ühe või kahe tilga rasvapüstoliga seebiga. Hõõruge kangast ettevaatlikult umbes viieks minutiks ja peske seda mõni tund enne pesemist. Enne, kui kasutate riiete kuivatit, veenduge, et oliiviõli on täielikult ära visatud. Vastasel juhul määrab kuumus püsivalt plekki.