Kodus abivahendid kõrvapõletike jaoks

Otiidi meedium või kõrvainfektsioon on üks levinumaid lapseea haigusi, kuid see mõjutab harvemini täiskasvanuid. See võib olla valus kogemus – ja vanemate jaoks stressirohke. Hea uudis on see, et ravimeid kasutatakse infektsioonide raviks ja valu ja ebamugavustunde vähendamiseks. Kui lapsel või täiskasvanul diagnoositakse kõrvainfektsioon, soovitatakse kas antibiootikumravi või hoolikat jälgimisperioodi, kus toimub hoolikas jälgimine. Lisaks võib kõrva valu või palaviku juhtimiseks kasutada suukaudseid ravimeid, koduvõimalusi, retsepti kõrvatilku ja homöopaatilisi või naturopaatilisi kõrvatilde.

Hoiatav ootamine

Kuna paljud kõrvainfektsioonid eemalduvad iseenesest, eriti kui viirus on põhjustatud, määravad arstid antibiootikumide vähem harvemini raviks. Tugeva valu ja palavikuga kõrvapõletike puhul on antibiootikumravi sageli soovitatav. Kuid 2013. aasta American Pediatrics’i juhendi akadeemia kohaselt on lapsele, kellel on vähemalt 6 kuud ja kes on diagnoositud mittesteroidse ägeda keskkõrvapõletiku, soovitatav on kas antibiootiline ravi või hoolikas jälgimine – tähelepanelik jälgimine. See otsus tehakse ühiselt lapse pediaatrite ja lapsevanema või hooldaja vahel. Valvsad ootused toovad endaga kaasa koduse vaatluse ja kui 48 … 72 tunni jooksul kõrvamärgi ilmnemisel ei parane, või kui sümptomid halvenevad, määratakse antibiootikumravi.

Ravimid ja koduvähendused

Valu on kõrvainfektsiooni peamine sümptom. Aga vastavalt 2013. aasta märtsi aruandele “Pediatrics” ei paku antibiootikumid esimese 24 tunni jooksul efektiivset valu leevendust. Teisest küljest võivad suulised valuvaigistid, nagu näiteks atsetaminofeen või ibuprofeen, tõhusalt ravida kõrva valu esimesel päeval ja ka ravida palavikku, mis on teine ​​kõrvainfektsiooni tavaline sümptom. 2003. aasta mai pediaatria uuringus avaldatud 171 kõrvapõletikuga lapse uuring näitas, et naturopaatilised kõrvetilgad pakuvad kasuliku valu leevendust. Uuringus jõuti järeldusele, et hoolimata sellest, kuidas enamus lapsi ravib, tekib kõrvavalu 2 … 3 päeva jooksul. Lisaks on koduvähendid, mida mõnikord kasutatakse kõrva valu ravimiseks, näiteks kuumuse või külma pakendi kasutamine kõrva külge või mugavuse, häirimise ja massaaži

Muud õiguskaitsevahendid

Muud kõrvahaiguste ravimeetodid hõlmavad meditsiiniliselt ettekirjutatud anesteetikumide kõrvatroppe, mis vähendavad valu, või naturopaatilist kõrvatilkust Otikon. Otikon on oliiviõli baasil valmistatud tilk, mis sisaldab küüslaugu, naistepuna ürdi, kammeljaste või potiõõgastuste ekstrakti ja õisikut. 2001. aasta juulis avaldatud “Pediatrics” väljaandes avaldatud uuringus võrreldi Otikonit traditsiooniliste anesteetiliste kõrvatilkadega ja leiti, et mõlemad on kõrva valu leevendamisel võrdselt efektiivsed. Teine ravimeede on homöopaatilised kõrvatilgad, mille valmistab homöopaatiline praktik vastavalt lapse individuaalsetele sümptomitele. Lisaks letile on saadaval ka kaubanduslikud homöopaatilised kõrvatilgad, näiteks Hylandi kõrvatilgad. Kuigi need kõrvapalad on mõeldud kõrvapõletike leevendamiseks, on efektiivsuse näitamiseks vaid vähe tõendeid.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud

Kuigi antibiootikumid kannatavad riskide, sealhulgas bakterite resistentsuse tekke, allergilise reaktsiooni tekkimise või kõrvaltoimete, nagu kõhulahtisuse tekkimise võimalusega, mõnikord õigustatud. Näiteks antibiootikumravi on vaja, kui teie lapse kõrvainfektsioon on raske, ja ravimata kõrvapõletik võib põhjustada tõsiseid tüsistusi, sealhulgas kuulmislangust. Kui arvate, et teie või teie laps kannatab kõrvainfektsiooni, pöörduge arsti poole. Raske nakkuse sümptomiteks on palavik 102,2 F või suurem, kõrvavalu, mis on mõõdukas või raske, või kõrvavalu, mis püsib üle 48 tunni.