Klementiin apelsinid vs mandariini apelsinid

Sõltumata sellest, millist tüüpi tsitrusvilju te eelistate, klementiini apelsineid või mandariini apelsineid, teate, et saate madala kalorsusega suupisteid. Nad pakuvad toitainetele suhteliselt võrreldavat, kuigi klementiin apelsinid on veidi toitev. Niisiis koorige need, pop need suus, lisage need oma salatti või segage oma hommikust joogiga. Sa saad toon maitse ja palju toitaineid mitte palju kaloreid.

Üks klementiini või väike mandariini apelsine kaalub umbes 75 grammi või veidi üle 2 1/2 untsi. Sellise suurusega klementiinidel on 35 kalorit, samas kui mandariinidel on 40 kalorit. Valk sisaldab vähem kui 7 protsenti kalorit mõlemas puuviljas, samas kui rasv moodustab alla 5 protsendi kogu kaloritest. Klementiinide ja mandariinide suurim osa kaloritest – üle 88 protsendi – pärineb süsivesikutest.

Kui teil on eelistatav klementiine üle mandariinide või vastupidi, saad sama koguse kiudaineid. Klementiin sisaldab 1,3 grammi kiudaineid, mandariini apelsin sisaldab 1,4 grammi. Nagu on välja kuulutanud väljaanne “Ameeriklaste toitumisjuhised, 2010. aastal”, peaksite saama 14 grammi kiudaineid iga 1000 kalorri kohta teie toidus. See tähendab, et kui teie päevane keskmine on 2000 kalorit, peate 28 grammi kiudaineid päevas. Snacking kahe tsitrusvilja iga päev annab teile 10 protsenti oma kiudainete vajadust 2 000-kalorise dieediga.

Te peate iga päev oma toidust võtma C-vitamiini, sest teie kehal pole selle säilitamiseks võimalust. C-vitamiin võitleb vabade radikaalidega, kaitsevad rakke kahjustuse eest, aitab toota kollageeni terve naha jaoks ja isegi aitab teie immuunsüsteemil välistab bakterid. Klementiinipuu nibbling annab palju rohkem C-vitamiini kui mandariini-oranž – 36 milligrammi vs ainult 20 milligrammi mandariinist. Vastavalt meditsiiniinstituudi andmetele vajavad mehed igapäevaselt 90 milligrammi ja naised vajavad 75 milligrammi. Üks klementiin moodustab vähemalt 40 protsenti kogu C-vitamiini vajadustest kogu päeva. Mandariin pakub vähemalt 22 protsenti.

Kuigi nii klementiinid kui mandariinid sisaldavad vähesel hulgal mitut B-vitamiini, pakuvad klementiinid mõnel neist suuremat hulka. B-vitamiinid hoiavad teie ainevahetust, jõuavad teie aju ja abistavad rakkude funktsioone, sh punaste vereliblede tootmist. Iga päev on vaja 400 mikrogrammi folaati. Klementiinil on 18 mikrogrammi, mandariin sisaldab 12 mikrogrammi. Eesmärk on saada 1,2 milligrammi päevas tiamiini meestena või 1,1 milligrammi naisena. Te saate 0,05 milligrammi klementiinist ja 0,4 milligrammi mandariinist.

Kalorite ja makrotoitainete võrdlus

Fiber Count

Jaotumine C-vitamiini

B-vitamiini teave