Kasu küüslaugu ja Cayenne pipraga

Paljud kultuurid on tuhandeid aastaid kasutanud traditsioonilises meditsiinis nii küüslauku kui kašeinipipra. Kõigil neil ravimitel on antioksüdandid, mis võivad aidata kaitsta vähktõbe. Küüslauku on kõige rohkem uuritud selle rolli pärast südame tervise edendamisel ja immuunfunktsiooni suurendamisel, samas kui Cayenne’i pipar on kõige rohkem teada oma võime tõttu põhjustada kehakaalu langust ja vähendada valu.

Küüslaugu uuringute ülevaade

Küüslauk on paljude potentsiaalsete rakendustega ravimtaim, kuigi MedlinePlus hindab seda viie kasutusvõimaluse korral, sealhulgas kõrge vererõhk, ateroskleroos (arterite kõvenemine), käärsoolevähk, hambumisharjumused ja naha seeninfektsioonid. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on küüslauk kõige enam tuntud oma rollist südamehaiguste ennetamisel, kuigi selle valdkonna tõendid on segased. Kuid küüslauk ei ole vere vedeldaja, mis iseenesest aitab vältida südameinfarkti ja insuldi. Küüslauk võib olla mõni efektiivsus külmetuse raviks.

Stimuleerige oma immuunsüsteemi koos küüslauguga

Aastal 2001 avaldatud ajakirjas “The Journal of Nutrition” märgitakse, et küüslaugu võime ennetada vähirakkude kasvu võib olla selle erakordse kasu hulgas. Autorite sõnul on küüslaukil detoksifitseerimisomadused ja antioksüdantühendite stimuleerimise potentsiaal. Küüslauk võib olla ka võimas immuunsuse tõukejõuna, mis soodustab selle efektiivsust kui vähi ennetavat funktsiooni. See toimib stimuleerides erinevaid valgeid vereliblesid, mis võitlevad nakkuste ja haiguste vastu. Kui säilitatakse immuunsüsteemi stimulatsioon, võib vähktõve risk olla oluliselt vähenenud, vastavalt uuringu autoritele.

Cayenne Pepper for Pain

Capsicum annuum, tuntud ka kui Cayenne pipar, sisaldab kapsaitsiini nimetavat ainet, millel on mitmeid võimalikke eeliseid, sealhulgas valu vähendamine. Marylandi Meditsiinikeskuse ülikool märgib, et kapsaitsiin on suu kaudu raviks halva söögiisu ja mao probleeme ning ringlust parandada. Kapsaitsiinikreeme kasutatakse sageli psoriaasi, osteoartriidi, reumatoidartriidi, närvivalu, valuvaigisteid pärast kirurgiat ja alaseljavalu.

Kaalukadu suurendamine Cayenne’iga

Vastavalt 2011. aasta Euroopa ajakirjas “Pharmacology” avaldatud paberile “kapsaitsinoidid” sisaldavad Cayenne’i pipartel olevad toimeained tervist soodustavaid mõjusid, sealhulgas vähivastaseid, põletikuvastaseid, antioksüdante ja rasvumisevastaseid omadusi. Ajakirjas “Appetite” avaldatud 2012. aasta paber märgib ka võimalust, et kajenne ja pipar soodustavad kehakaalu langust. Pealegi viitavad autorid kapsaitsinoidide võimele suurendada energia tootmist, soodustavad rasvade põletamist ja vähendavad söögiisu. Need kombineeritud mõjud võivad muuta kajeeni pipar kasulikku osa kehakaalu langetamise programmist.