Kas võite süüa jogurt, kui võtate penitsilliini?

Penitsilliin, mis avastati 1929. aastal, on hüüdnimega imetav narkootikum. Penitsilliin võitleb bakterite tekkega, mis põhjustavad infektsioone, ja paljudel juhtudel seda väga tõhusalt. Kuid see võib põhjustada soovimatuid kõrvaltoimeid. Selleks, et aidata teil neid vältida, võivad tervishoiutöötajad öelda, et võtate ravimit kasutades jogurt.

Penitsilliin V on antibiootikumide rühm. See koosneb viiest erinevast tüübist: amoksitsilliin, ampitsilliin, karbenitsilliin, dikloksatsilliin ja oksatsilliin. Seda kasutatakse bakteriaalse infektsiooni raviks ja väga tähtis on täita ettenähtud kogus. Penitsilliini võtmisel võib teil esineda kõrvaltoimeid nagu iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, kõhuvalu, peavalu, suu või kõri valged laigud ja vaginaalne sügelus või tühjaks saamine. Kui teil on sageli penitsilliini kõrvaltoimeid, võib teie arst öelda, et sööge jogurt, et vähendada sümptomeid.

Teil on kindel kogus teie organismis elavaid “häid baktereid”, mis aitab tappa teisi kahjulikke baktereid, pärmi, seeni ja parasiite, mis kõik võivad halvata. Probiootikumid jäljendavad kasulikke baktereid, mis on leitud inimese soolestikus. Nad on elavad mikroorganismid ja on tavaliselt bakterite tüüp või pärm. Jogurti võib sisaldada neid “elusaid kultuure”, mis kaitsevad teie organismis head baktereid.

Paljud tervishoiuteenuste osutajad ütlevad, et kui te võtate antibiootikume, näiteks penitsilliini, sööte jogurt. Penitsilliini eesmärk on tappa baktereid, kuid see võib tappa nii hea kui ka halb. Kui teie jogurt väidab, et see sisaldab elusaid või aktiivseid kultuure, võib päevane söömine vähendada penitsilliini võtmise kõrvaltoimeid. Jogurt kaitseb head bakterid teie kehas.

Mitte kõik jogurid ei ole lisandunud. Kui te võtate penitsilliini, siis otsige jogurt, mis sisaldab häid baktereid nagu Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Bifidus või Streptococcus thermophilus. Kui sul pole selliseid baktereid, siis tõenäoliselt ei anna see samu eeliseid.

Kõrvaltoimete aitamine

Probiootilised efektid

Jogurt koos penitsilliiniga

Kasulik jogurt