Kas vitamiine interakteerub metformiiniga?

Metformiin on kõige sagedamini ette nähtud ravimeid 2. tüüpi või täiskasvanud diabeedi raviks. Kui teil on selline seisund, on teie keha kaotanud tundlikkuse hormooni insuliini suhtes, mis transpordib glükoosi, suhkrut energiaks metaboliseeritavates rakkudes. Nagu teised ravimid, võib metformiin suhelda ka teiste keha ravimitega, mõnel juhul võib see mõjutada teatavate vitamiinidega negatiivset mõju. Konsulteerige oma arstiga, kui teil on probleeme. Ärge lõpetage ega vahetage suhkruhaigete annuseid iseendale.

Metformiini funktsioonid

Kui teil on II tüüpi suhkurtõbi, määrab arst tõenäoliselt metformiini esimese kaitseliini saamiseks. See ravim aitab tasakaalustada veresuhkru taset kolmel viisil. See muudab teie keha tundlikumaks insuliini suhtes, nii et see suudab tõhusamalt liikuda oma rakkudesse. Metformiin vähendab ka toidust imenduva glükoosi kogust ja maksas vabanenud glükoosi kogust.

Metformiin ja vitamiin B-12

2006. aastal avaldatud “Internal Medicine’i arhiivides” avaldatud uuring kinnitab, et metformiin võib häirida organismi B-vitamiini imendumist. See koostoime võib mõnedel inimestel põhjustada selle olulise vitamiini puudust. Vitamiin B-12 on keskne paljude kehaliste protsesside, sealhulgas punavereliblede tootmise seisukohalt. Puudulikkus võib põhjustada aneemiat ja põhjustada halba hapniku ringlust, väsimust, pearinglust ja nõrkust.

Toidulisandid B-12 puuduseks

Kui te võtate metformiini, võib teie arst testida oma vitamiini sisaldust, et teha kindlaks, kas teil on puudusrisk. Ameerika diabeediassotsiatsiooni ajakirjas “Diabetes Care” kinnitab, et 10 … 30 protsenti patsientidest takistab metformiini näitama mõningaid märke, et vitamiin B-12 imendumine on vähenenud. Teie arst võib määrata puuduste kõrvaldamiseks vitamiini B-12 lisandeid. “Diabeedihooldus” teatab, et kaltsiumi lisandid võivad samuti aidata tõsta vitamiin B-12 taset.

Täiendavad vitamiini koostoimed

Drugs.com märgib, et metformiinil võivad olla ka nitsiini ebasoodsad koostoimed, mida nimetatakse ka vitamiiniks B-3. Niatsiin võib vähendada metformiini toimet vere glükoosisisaldusele, vähendades diabeedi kontrolli efektiivsust. Teiste vitamiinide, nagu C-vitamiini manustamine ei ole metformiiniga mingeid koostoimeid. Kui teil on siiski probleeme vitamiinide ja ravimite vahelise koostoime üle, konsulteerige arstiga enne ravimi võtmise lõpetamist.