Kas vasikas tõstab vertikaalset hüpet?

Jumping on osa arvukatest spordiüritustest. Aastakümneid on sportlased üritanud parandada oma võimet hüppama kõrgemale. Nende jõupingutustega on kaasatud naljakad kingad, tõstekaalud ja hüpped. Üksnes veresoones tõuseb positiivne mõju hüppevõimele, aga mitmetahuline lähenemine vertikaalse hüppe parandamiseks annab paremaid tulemusi.

Jumpingu kunst

Hüppamine kasutab iga lihaseid indiviidi madalamas korpuses. Neli suurimat lihastegurit, mis kaasnevad hüppedega, hõlmavad kõhupiirkonna ja soleus’e või vasikate, kvadritsepsi, gluteus maximus’i ja tuumalihaste tugevust. Kui sportlane hüppab, moodustavad need neli lihasrühmad maa külge ühendatud ahelat. Kui selle ahela teatud seos on nõrk, ei saa sportlane hüppama väga kõrgele. Seepärast on oluline, et iga lihasrühma rühmitaks nõrgim lüli.

Saba tõuseb

Veresoones tõuseb oluliselt vererõhu tõus, kuid see ei ole imeravim. Inimese vasika lihased on äärmiselt tugevad. Nad viivad meid ümber iga päev. Kui jõutreeningut kasutatakse ülekoormuse tekitamiseks piisavalt kaalu. Lihased peaksid kümnendal kordusel olema väsinud. Kui vasika tõustes tehakse isikliku õlgkerega massi, tekitab kõhupiirkonna jõu enamus. Ühise ülesehituse ja funktsionaalsuse dokumendi kohaselt tõuseb vasika tõstmine masinaga, mis on paigutatud vasikaid, suurendades mastijõu mehhaanilist ebasoodsat olukorda, mille tagajärjel tekib suurem osa jõudu tekitavast ainest. Tõstke vasika üles nii mõlemad, et seista ja istuvad, et suunata mõlemad vasikaid sisaldavaid lihaseid.

Plyometrics

Plyometrics harjutus hõlmab korduvat kiire venitus ja lihaste kokkutõmbumine, hüpates ja taastumas, et suurendada lihaste võimsust. See mõiste hõlmab koolituse eripära. Põhimõtteliselt on see mõte öelda, et kui soovite kõrgemale hüpata, peate ronitama hüpped. Ameerika spordimeditsiini kolledž märgib, et “plahvatusohtliku harjutuse koolitus suurendab suuremat hulka spordiülesannete muutujaid kui traditsiooniline raskekoolitus.” Pleomeetriliste näidete hulka kuuluvad kasti hüpped, kaal ja kaalutud vertikaalsed hüpped, hüppenöör ja konn hüppeid.

Kaalukaotus

Kahjuks tõde on see, et ülekaalulised inimesed ei saa kõrge hüpata. Põhjus on ilmne: maapinnale toomiseks on rohkem kaalutlusi. Kaalukaotus, eriti keha rasv, võib olla oluline osa kõrgema hüppevõimaluse saamisel. Täiendava abi saamiseks kehakaalu langetamiseks pöörduge piirkonna füüsilise terapeudi, isikliku treeneri või dietoloogi poole.

Järeldus

Salsa tõus võib parandada kõrgemate hüpped, kuid neid tuleb kombineerida teiste harjutustega. Tugevuskoolitus peab toimuma mitte ainult vasikatel, vaid ka neljakordne, gluteus maximus ja tuum. Samuti lülitage treeningusse plyometric training, et spetsiaalselt ronida lihaseid hüpata. Lõpuks ärge unustage mõõta vertikaalse hüppe kallast enne treenimist, et jälgida edu.