Kas teie lihased pöörlevad rasvaga, kui lõpetate kehakaalu väljaõppe?

Enamik inimesi mõistab korrapärase sobivuse eeliseid – parema näitaja, täiustatud jõu ja osavuse ning vastupidavuse -, kuid vähesed on teadlikud sellest, mis juhtub teie lihastega, kui te neid hooletutate ja lubate neil olla passiivsed. Kui teie keha läheb üle istuvasse olekusse, muutuvad lihased pöördumiseks. Mõistmise, kuidas lihased töötavad ja mis juhtub nendega, kui te lõpetate harjutuse, aitab teil struktuurige treeningrežiimi ja tagada oma lihasmassi ja määratluse säilimine.

Kui te harjutate, ei loo teie keha uusi lihaseid. Selle asemel suurenevad teie olemasolevad lihasrakud suuremaks ja tugevamaks ning suureneb ka arterioolide ja venuloodide vaheliste võrkudevaheliste veresoonte arv. Regulaarse treenimisega tekivad lihased ka mitokondriaid – see on seal, kus raku biokeemilised protsessid tekivad hingamisel ja energia tootmisel. Tulemuseks on suurem, täpsem lihasmass, mitte äsja loodud lihaskoe.

Inimeste – või mitteaktiivsete – eluviisi vastuvõtmisel on vastupidine mõju teie lihastele. Treeningu ajal rakkude kütmiseks vajalikku suurenenud verevoolu pole enam vaja, ja keha hakkab kokku leppima ja vähendab teie kapillaaride suurust. Lihased ei kao ega muutu rasvaks, vaid pigem väheneb ja väheneb. Rasv võidakse toota, kui teie toit annab teie kehale rohkem kaloreid, kui vajate oma aktiivsuse taset.

Treeningu peatamine võib vähendada teie lihaste suurust, väga kehv toitumine, nälgimine ja haigus võib põhjustada lihaste atroofiat, kus lihased võivad täiesti raisata. Ilma kalorit, tervislikku toitu sisaldavate vitamiinide ja toitainetega on teie keha koormatud alatoitumuse seisundisse. See ei põhjusta mitte ainult teiste elundite püsivat kahjustamist, vaid võib põhjustada surma.

Aktiivne hoidmine ja tervisliku toitumise järgimine tähendab teie lihasmassi säilitamist ja keha rasva kogunemise vältimist. Mõned pushups, situps ja venib iga päev aitab hoida oma lihased aktiivsed ja keha lõtv. Väljaspool treeninguvõitu võistlusi või triatloni väljaõpet, mis paneb paar tundi päevas, vaid paar päeva nädalas, tähendab ülejäänud nädalast maha jäämist. Aja jooksul veedake 10 kuni 20 minutit, et neid lihaseid ärkvel hoida.

Kuidas lihased töötavad

Harrastusest kuni tegevusetuni

Lihase atroofia

Teie lihaste säilitamine