Kas teie ainevahetus võib suurendada?

Oleks tore, kui see juhuslik ülepaisutus leiaks ennast ära põlema, kuid kahjuks pole see just nii. Teooria kohaselt võib toidulisandite kasutamine teie ainevahetust veidi suurendada, kuid see väike toime on söömise negatiivsete mõjude kõrval käes, ja parim viis metabolismi kiirendamiseks on päevase aktiivsuse suurendamine. Kui leiate, et olete regulaarselt süüa või olete toiduga suhetes hädas, pöörduge professionaalse poole, et saada oma toitumisharjumusi kontrolli all.

Toidu tarbimine ja ainevahetus

Toidu söömine, mis lihtsalt sööb, aitab teie üldist metabolismi kaasa väikese koguse. Niisiis, kui tehniliselt, seda rohkem sööte, seda rohkem kaloreid te põletate seedimise läbi. Need ainevahetust suurendavad eelised ei ole isegi tühjaks jäänud kalorsuse vähendamiseks toidus, mida sööte oma imetamise ajal, aga – te põletate umbes 30 protsenti kaloritest valgus, 7 protsenti süsivesikuid ja vaid 3 Protsenti kaloritest, mida sa saad rasvast. Täpselt, kui palju kalorite te põletate sõltub toidust, mida sööte. Näiteks võite võtta umbes 1,110 kalorit, mis sisaldab 39 grammi rasva, 134 grammi seeditavaid süsivesikuid ja 47 grammi proteiini, kui te võtate 14-tollise juustupitsise poole. Te põletate umbes 56 kalorit, mis seedeelundite valku, 38 kalorit, mis seedeestab süsivesikuid ja 11 kalorit, mis seedimist rasv, kogu ainevahetuse tõus on 105 kalorit. See vaevalt paneb teie 1,110 kaloridesse, keda te sõi, mõnevõrra, nii et väike ainevahetuse tõus ei aita teil kaalust alla võtta.

Binging, kaalutõus ja ainevahetus

Söömine toidule põhjustab sageli kehakaalu tõusu, mis võib teie ainevahetust kaudselt tõsta. Suurem kaalumine tähendab, et teie keha peab tegema oma igapäevaseid toiminguid silmas pidades palju tööd, nii et te kogu päeva jooksul põletate rohkem kaloreid. Näiteks istuv 20-aastane mees, kes on 6 jalga pikk ja 165 naine, põletab igal aastal umbes 2650 kalorit. Kui ta sai 20 kilo elusöömise ajal, tõusis ta oma igapäevase kalorite põletamise umbes 2800 kalorini päevas – metaboolne tõus umbes 150 kalorit päevas. Kuid kui teie eesmärk on vähendada, on ka ainevahetuse tõus, mis on põhjustatud kehakaalu suurenemisest, pikemas perspektiivis kahjulikuks. See muutus teie ainevahetuses võib minna tagasi ka muul viisil. Kui alustad kehakaalu alustamist, ei vaja keha oma igapäevast tegevust nii palju energiat, nii et teie igapäevane kalorsusega põletamine läheb tagasi. Kui 185-naeline mees kaotas 20 naela ja läks tagasi oma esialgsele kaalule, oleks tal kaalu tõusuks umbes 2650 päevas sama kalorit põlema.

Bingingu puudused

Kuigi joomine võib teie ainevahetusele ajutiselt anda väikese tõuke – kas otseselt seedimisega või kaudselt kehakaalu tõusuga – see ei ole tervislik viis kalorite põletuse suurendamiseks. Regulaarne söömine võib põhjustada kehakaalu tõusu, ülekaalulisust ja lõpuks rasvumist, mis tähendab, et teil on rasvumisega seotud haiguste, nagu südame-veresoonkonna haigused, suurem oht. Sõltuv kompveeriv söömine võib isegi kujuneda täieõiguslikuks söömishäireks, mis vajaks raviks professionaalset abi. Ja paljud toiduained, mis on seotud söömisega – tavaliselt kiiretoidud või kohtlevad – on suures koguses suhkrut, rasva või soola ning toiteväärtust vähe, mistõttu nad ei paku palju kasu tervisele.

Parem viis ainevahetuse suurendamiseks

Lihtsalt tervisliku eluviisi elamine on parim viis oma ainevahetuse hoidmiseks. Aktiivsemaks päevaks võib põletada rohkem kaloreid ja intensiivne harjutus suurendab märkimisväärselt teie ainevahetust, mis võib kesta kuni 48 tundi. Kasutage toidu eeliseid kalorite põlemisel, lisades igale söögikorvile tervisliku valguallika, näiteks libe liha, linnuliha, kala, munad ja oad. Te saate maksimeerida kaloreid, mida te põletate seedimise ajal, et oma ainevahetust suurendada, ohverdamata oma tervist. Kui teil on hädas regulaarne söömine või tunnete, et teie ainevahetus on teie dieediga nõrk, pidage nõu oma arsti või registreeritud dieediarstiga. Professionaal aitab teil arendada tervislikumaid suhteid toiduga, nii et saate mõõdukalt süüa, et püsida tervena ja saada soovitud füüsiline aste.