Kas teatud toidud võivad põhjustada kehakaalu tõusu talve ümber?

Ülekaal ei ole tervislik, kuid teie keskmise kihi paar ekstra nael on eriti kahjulik. Inimesed, kes hoiavad kehakaalu oma kõhus, kipuvad koguma vistseraalset rasva – elundeid ümbritsevat sügavat kõhupiirkonda – samuti nahaalust rasva, mida võite kokku suruda. Vistseraalne rasv vabastab kemikaalid, mis soodustavad kroonilist põletikku ja suurendavad südame-veresoonkonna haiguste riski. Tehniliselt võib iga toit üleliigne olla, mis muudab sind pakendiks kilo ja kõht rasva, kuid mõned liiki toidud on eriti halvad.

Vältida kartulit – mis tahes kujul

Kas te võite neid süüa praetud, pehme, tükeldatud, küpsetatud või kiibidena, kartulid ei tee teie vöökohast mingit soove. Tegelikult viitasid New England Journal of Medicine 2011. aasta uuringus kartulitele kui ühele halvimale toidule kehakaalu tõusuks. Uurijad analüüsisid Ameerika Ühendriikides 120 877 nonobese meest ja naisi, kes kaalusid kehavigastuste ja haigusriskide suundumusi 20 aasta jooksul. Nad leidsid, et kartulikrõpsud ja kartulid olid mõlemad viiest viiendas toidus, mis on seotud kehakaalu tõusuga. Need leiud on mõttekas – kartulipüree ja friikartulid on täis rasvasisaldusega ja kaloreid ning isegi “tervislikel” kartuliharudel võib olla kõrge kalorsusega Tarbimine, mis paneb sind paki naela juurde. Näiteks suure peentatud kartul, millele on lisatud võid supilusikatäis, on 390 kalorit, samas kui sama küpsetatud kartul, mille peal on unikaalne Cheddari juust, on 404 kalorit. See on märkimisväärne osa tavapärasest päevasest kalorite eelarvest, eriti kui te teenite küpsetatud kartulit kui ananassi.

Hoiduge töödeldud ja punasest lihast

2011. aasta New England Journal of Medicine uuringute teadlased leidsid ka seost töödeldud liha, punase liha ja kehakaalu vahel. Paljud töödeldud lihad on suure rasvasisaldusega ja seetõttu on kalorid täidetud. Näiteks 1/4 kilo Itaalia vorstist on 286 kalorit – arvestamata kalki koguses kastmes, anumates või ananassi. Ühekordne kiirtoitjuustuburger tarnib 343 kalorit – ja suuremad burgerid saavad kergesti maha panna 500 kalorit ühe võileiva kohta ja läheneda 1000-kaloritäiele, samal ajal kui igal peekoni viilil on 56 kalorit. Kui te punast liha sööte, valige kehakaalu piiramiseks lahjad jaotustükid – näiteks 97-protsendiline lahja maapähklivõi või lahja külglaasi – ja hoidke oma osi väikeste kogustena 3 untsi võrra.

Kahjulikud transrasvhapped tõstavad kehakaalu

Kuigi teil on vaja rasva, et anda energiat ja aidata vitamiini imendumist, mõni rasv ründab katastroofi, kui proovite oma vöökohta kokku hoida. Transrasvhapped, mis tekivad siis, kui küllastumata rasvad läbivad keemilise protsessi nimega hüdrogeenimine, põhjustavad tegelikult kõhu rasvumise edendamiseks rasvade ümberjagamist. Nad on ka teie südame jaoks kõige hullem rasv ja teie dieedis sisalduv transrasvade kogus ähtub teie südamehaiguste riskiga. Vaadake transrasvhappeid töödeldud toitudes, nagu margariin, kreekerid, saiakesed ja pakendatud küpsetatud tooted. Samuti leiad selle veelgi ilmsemates rämpstoitudes, nagu näiteks poest ostetud külmunud. Kontrollige “osaliselt hüdrogeenitud” rasvade etiketti või “lühendamine” – need koodisõnad näitavad, et teie toit sisaldab vähemalt mõnda transrasvhapet, isegi kui see on liiga väike, et seda näidata toitumisalase teabepaneeli juures.

Lisatud suhkur ja alkohol Laienda oma vöökoht

See ei ole lihtsalt toit, mis suudaks sind pakendada üleliigse kõht rasva – jookid võivad teil ka kaaluda. Suhkrujoogid – grupp, mis sisaldab karastusjooke, kooki ja mahla kokteile, on sageli kaasas kaloritest, kuid pakuvad väikest toiteväärtust. Ja mõned ameeriklased tarbivad suures koguses suhkruid – ligikaudu 25 protsenti Ameerika Ühendriikidest saavad iga päev vähemalt 200 kalorit. Alkoholi joomine võib samuti põhjustada kehakaalu. Alkohol on toksiin ja teie maks toimib pärast seda, kui imab end metaboliseerima ja eemaldada oma kehast. See on halb uudis, kui proovite oma kehakaalu säilitada, kuna soovite, et teie maks toimiks rasva metabolismi nimel; Vältige suhkruvaba jooke maitsestatud lame või vahuveini kasuks – lisage lime mahl, vihje oranžist küüslaugust või Mõni hägune basiilik peaaegu kalorivaba maitse jaoks. Joo alkoholi mõõdukalt – see tähendab iga päev naistele maksimaalselt üks joog või iga meestele kaks joogi – ja vältige magusaid kokteile nagu daiquiris ja margaritas.