Kas te võtate metamutsiili igapäevaselt?

Inimesed, kellel on raskusi toidu saamiseks piisava hulga kiudainete kasutamisel, võivad toetuda, et nad saaksid piisavalt. Metamutsiil on üks kilelisandite markeering, mis on laialdaselt saadaval apteekides ja supermarketites. Kuigi kõige parem on saada kiu kui toit, ei ole teaduslikke tõendeid selle kohta, et Metamucili kiudainete täiendamine iga päev oleks kahjulik. Rääkige alati oma arstiga, kui teil on konkreetseid küsimusi või muret selle toote kasutamisest.

Fiberi eelised

Piisavalt kiudude saamine võib olla palju kasu, sealhulgas kõhukinnisuse, kõhulahtisuse, kõrge kolesterooli, hemorroidide, diabeedi ja südamehaiguste ravi. Samuti võib see ära hoida vähktõbe ja vähendada südamehaiguste riski, kuigi seda on vaja teha rohkem uuringuid. Mõned inimesed võivad tunduda ka täiuslikumad, kui neil on piisavalt kiudaineid ja nad kipuvad üle kastma, mis võib aidata kaalulangus.

Fiberi soovitused

Spetsiaalne soovitud kiudaine sõltub paljudest teguritest, sealhulgas teie vanusest, kehakaalust, kõrgusest, aktiivsuse tasemest ja elustiilist. Üldiselt peaks enamik inimesi püüdma iga päev umbes 25-30 g kiudaineid. Kahjuks tarbivad UWSP ülikooli tervishoiuteenistuse andmetel enamus inimesi Ameerika Ühendriikides ainult umbes 5-10 g kiudaineid päevas.

Toit Vs. Metamutsiil

Kuigi Metamutsiili kasutamine on ohutu iga päev, on parem, kui võimalik, oma kiu kaudu toitu. Kontsentreerige toidule, mis on loomulikult kõrge kiudainetega. See hõlmab terve nisutooted, pähklid, oad, läätsed, puuviljad ja köögiviljad. Kui teil ei õnnestu rahuldada teie kiu vajadusi toidu kaudu, võib Metamucil’i toidulisandid olla kasulikud.

Metamutsiili kiud

Metamutsiilsed tooted sisaldavad tavaliselt 2 g lahustuvat kiudu ja 3 g kiudaineid igas serveerimises. Üks erand sellest on vahvli suupisted, mis sisaldavad 3 g lahustuvat kiudu ja 5 g toiduvärvi. Tavaliselt võite Metamucili tooteid võtta mitu korda päevas, mis tähendab, et nende toodete tarbitavate kiudude kogus võib kiiresti kokku liita.

Pidage meeles, et Metamucili tooted ei sisalda ainult kiudaineid. Paljud sisaldavad väikest kogust rauda, ​​valku, kaaliumi ja üks toode on hea kaltsiumi allikas. Toidulisandid võivad aidata teil rahuldada nii kiudainete soovitusi kui ka nende toitainete soovitatavaid toetusi. Kuid enamik Metamucili tooteid sisaldavad kaloreid, süsivesikuid ja suhkrut, mõned isegi sisaldavad küllastunud rasva. Kontrollige alati Metamucili toote toitumissilti, kui soovite jälgida kõiki kaloreid ja muid toitaineid, mida tarbite.

Kuigi Metamutist on tavaliselt iga päev turvaline, on mõned erandid. Rääkige arstiga enne Metamucil’i võtmist regulaarselt, kui teil on sooleprobleeme või regulaarselt mingeid ravimeid. Metamutsiilsed tooted võivad põhjustada probleeme, kuidas keha imendab teatud ravimeid, võib vähendada vere suhkrusisaldust ja võib põhjustada gaasi või puhitus. Kui pärast Metamucili võtmist tekivad hingamisraskused, iiveldus, oksendamine, neelamisraskused, kõhuvalu, sügelus, nahalööve või valu rinnus, pöörduge kohe arsti poole.

Kaalutlused

Hoiatused