Kas te võite võtta kava b koos kofeiiniga?

Kava B on alates 2011. aastast saadaval USA turul saadaval olevate erakorraliste rasestumisvastaste pillide või ECP-ide kaubamärkide jaoks. Kuigi algselt oli vaja mitut annust, siis valmistab tootja selle võimaluse, et keskenduda “Plan B One Step” Üheannuseline režiim. Plaan B sisaldab hormooni levonorgestreeli ja seda kasutatakse raseduse vältimiseks pärast kaitsmata seksuaalvahekorda või rasestumisvastast ravimit.

Plaan B sisaldab hormooni levonorgestreeli, mis on alates 1960. aastast USA-s laialt saadaval. Kuigi seda on juba kasutusele võetud erakorralise rasestumisvastase vahendina peaaegu alates selle esmakordsest kasutuselevõtmisest, sai see 1990. aastate lõpus ja 2000. aastate alguses selgesõnaliselt selgesõnaliselt kättesaadavaks. Kuidas levonorgestreel toimib, et vältida raseduse tekkimist. Meditsiinilise ajakirja “Kontraceptsioon” 2001. aasta väljaandes avaldati asjakohaste uuringute põhjalik ülevaade, milles uuringu kaasautor H. B. Croxatto arutas erinevaid võimalikke tegevusmehhanisme. Mõnedel juhtudel leidsid teadlased, et levonorgestreel töötab, muutes emakakaela lima ja muudab tupe sperma suhtes vaenuliku keskkonna. Teistes uuringutes teatasid teadlased, et endomeetriumi või emaka voodri muutus muudab raseduse vähem tõenäoliseks. Veel muud uuringud näitasid, et muutused munajuhtmetes muudavad seemnerakkude või viljastatud munarakkude raskeks implantatsiooniks emakasse liikumise. Lõpuks demonstreerisid mõned teadlased edukalt, et levonorgestreel põhjustab ovulatsiooni viivitust, nii et rasedust ei saa esineda; plaan B ja teised ECPs ei tee ega saa lõpetada olemasolevat rasedust, vaid võivad takistada raseduse tekkimist.

Kui olete seksuaalselt aktiivne, osutavad mõned tervishoiuteenuse pakkujad, et teil on B-plaan või muu ECP-i retseptsioon enneaegselt täidetud, nii et teil on käepärast igasugune hädaolukord, mis võib tekkida kohati, kui teie arst külastada on ebamugav. Rääkige oma arstiga, et näha, kas see võib olla teie jaoks hea valik. Riikides on B-plaani ja teiste ECP-de kättesaadavust puudutavad nõuded erinevad. Mõned nõuavad arsti retsepti, teised pakuvad seda ennetähtaegselt. Kui olete alla 16-aastane, peate enamikus riikides retsepti saama. Kui saate oma plaani B, arutage mistahes muid ravimeid või toidulisandeid, mida te võtate regulaarselt kas apteekriga või oma arstiga, isegi kui need on vaid piletita ravimid . Samuti mainige mis tahes teie haigusi või seisundeid; kui teil on plaan B, on oluline, et võtaksite seda nii kiiresti kui võimalik. Kava B on osutunud efektiivseks, kui seda võetakse 72 tunni jooksul või kolme päeva jooksul kaitsmata seksuaalvahekorrast. Kuid see on tõhusam, seda kiiremini pärast seksi võtmist. Kui teil tekib oksendamine või kõhulahtisus kahe tunni jooksul pärast plaani B võtmist, pöörduge oma arsti poole, et teada saada, kas ta soovitab teise annuse manustamist; plaan B soovitab teil oma tervishoiuteenuse pakkujat külastada kolme nädala jooksul pärast hommikuse pilli võtmist, et tagada, et teie Ei ole rase.

Kui peate võtma plaani B, olete tõenäoliselt mures, kui tõhus see on. Hea uudis on see, et viivitamatult – 72 tunni või kolme päeva jooksul kaitsmata sugu – plaan B vähendab teie rasestumise tõenäosust kuni 89 protsenti. Siiski on oluline, et te võtaksite plaani B niipea, kui olete võimelised, kuna selle efektiivsus väheneb, seda kauem oodake, kuni see võtab. Kui teie kaitsmata seksuaalse episood on möödunud rohkem kui 72 tundi, külastage oma tervishoiutöötajat. Kuigi IUD-i sisestamine on üldiselt soovitatav, kui see aeg on möödas, leidis “American Journal of Obstetrics and Gynecology” 2001. aastal avaldatud uuringus, et kui emakasisene seade ei ole kättesaadav, võib selline erakorraline kontratseptsioon, nagu plaan B, vähendada teie võimalusi saada Rase väga märkimisväärselt.

Nagu enamiku muude ravimite, sealhulgas kontratseptiivide puhul, on teatud asjad, mis on näidanud, et need võivad põhjustada koostoimeid, kui nad võetakse koos B-plaaniga või teiste levonorgestreeli sisaldavate ravimitega. Kofeiin ei ole tõestatud, et see põhjustab mingit reaktsiooni või efektiivsuse kaotust, kui võtta koos B-plaaniga ja seetõttu on see tõenäoliselt trahvi koos ECP-dega. “Mõned ravimid, millel levonorgestreeliga interakteeruvad toimed, on griseofulviin, atsitretiin ja beksaroteen, Mis kõik vähendavad suukaudsete kontratseptiivide nagu levonorgestreeli efektiivsust. Taimne täiendus Naistepuna mõjutab ühtlasi ka plaani B sarnast. Sel põhjusel avalikustame enne ravimi B-plaanile võtmist teie raviteenuse pakkujana kasutatavaid ravimeid või ravimeid, mis ei sisalda ravimpreparaate, või mõnel juhul on teie jaoks parim kontratseptsioon.

Kuidas plaan B toimib

Plaani B võtmine

Kava B tõhusus

Plaani B koostoimeid