Kas te võite luua pectus excavatum’i lihaste rinnaga?

Pectus excavatum või süvendunud rinnus on haigusseisund, mis sünnipäeval tavaliselt esineb, kuid noorukieas võib see muutuda tugevamaks, põhjustades soolte taluvust, hingamisteede infektsioone, valu rindkeres ja südamerütmi. Kuid enamikul juhtudel on see üsna kerge ja kehakaalu alane koolitus ei tekita täiendavaid tüsistusi. Teie seisundi korrigeerivate harjutuste lihaste ülesehituse harjutuste kombineerimine oma rindkerega võib parandada nii rindkere kui ka rinnakorvi välimust ja funktsiooni.

Treenige oma rindu kaks korda nädalas mitte järjestikustel päevadel. Lihaste kasvu maksimeerimiseks soovitab Ameerika Spordimeditsiini kolledž valida iga kehalise kasvu kaal 70 kuni 85 protsendi ulatuses teie korduvalt maksimumist või 1RM-st, mis on kõige suurem kaal, mida saab üks kord heas vormis tõsta. Algajaks tehke üks kuni kolm komplekti kaheksa kuni 12 kordust. Kui jõuate tugevamaks, tehke kolm kuni kuus komplekti ühe kuni 12 kordust.

Alusta oma treeningut pinkivahendiga. Asetage oma käed õlarihma laiusele baaris ja libistage see, mis aitab teil racki. Langetage riba oma rinnale kontrolli all, pausi poole sekundi jooksul, seejärel tõstke see uuesti üles. Korrigeerivate harjutuste spetsialist Mike Robertson soovitab joonistada oma õlaribasid kokku ja hoida oma küünarnukid kogu liikumise vältel, et vältida õla- ja küünarvarvavigastusi. Kasutage raske raskust, kuid võimaldab teil kõiki oma komplekte täita heade tavadega.

Ülestage oma harjutused. Tõukete ja hüppeliigese ülakeha lendab tagasi ilma puhkeeta – see on väga tõhus viis lihaste kasvu stimuleerimiseks ja koolitusvõime suurendamiseks. Tehke täiusliku tehnikaga ja vormiga käepidemete komplekt, seejärel haarake paari dumbbellsid ja tehke komplektis flys, mis asuvad kaalustendil. Tõsteseadete keerukamaks muutmiseks kandke kaaluosa või tõstke jalad karbidesse.

Sööge tervislikku, hästi tasakaalustatud toitu, mis koosneb peamiselt värsketest köögiviljadest ja puuviljadest ning piisavast valgusisaldusest. Lihasmassi ja -jõu suurendamiseks soovitab registreeritud dietoloog Roberti Skinnerit, Georgia Tech Athletic Association soovitab tarbida 1,7 grammi täielikku valku iga kilogrammi kehamassi kohta päevas.