Kas suhkrusisaldus tõuseb, kui viljad valmivad?

Puuvilja jätmine taimiseks, kuni ta on täielikult küpseks, on rohkem kui lihtsalt aukeskuste käsutuses ebatäpne käsk, lastes puuviljadele täiesti küpseks, tähendab seda, et maitse ja magusus on kõrgemal. Enamik puuvilju sisaldab suhkruid, mis muudavad vilja maitsvaks. Need tõusud kulgevad aja möödudes, kuid see tähendab ka seda, et kogu suhkru koormus, mida sa saad, kui sa vilju, söövad. See aga ei tähenda, et peate puu täielikult vältima, kui püüate vältida suhkru lisamist oma toidule.

See suureneb

Suhkru sisaldus suureneb enamikes puuviljadest, kui viljad valmivad. Suhkru ja magususe suurenemine on osa valmimisprotsessist, kui puu on ikka veel puu või viinapuu, see ei ole midagi, mis juhtub eraldi. Tegelikult võib suhkur mitte ainult kasvada, kui viljad valmivad, vaid see võib selle asemel tegelikult väheneda. Mõned puuviljad valmivad pärast valimist, kuid sellisel juhul ei suurene suhkrud.

Eesmärk

Puuviljade ja taimede osas suureneb puuvilja suhkrusisaldus ainsa eesmärgiga meelitada olendeid, mis võivad seemneid levitada. Linnud, närilised ja isegi libedad inimesed saavad kõik jätta seemned, mis olid puu sees maa peal, aidates taime paljuneda. Kui puu jääks liiga hapuks, kui olendid söövad, oleks taimel raskem aega levida. Isegi sidrunitel on oma röövloomad, oravad kogunevad aeg-ajalt nende puuviljade eest, kuigi sidrunid ei ole alati alati oravu lemmik.

Kaalutlused

Kui valite vilja liiga vara, eriti viljad, mis pärast valmimist ei laagerdata, ei tundu puu maitse nii hea kui isegi ebatervislik. Purdue Ülikool ütleb, et ananass kipub olema üsna tärklis, kuni see muutub täiesti küpseks, ja katmata papaailal on kõrge lateksisisaldus, mis võib olla ärritav. Kuigi kannatamata papaiad on mõnikord Kagu-Aasia toiduvalmistamise osaks, on nad keedetud ja neid ei söömata, nagu võivad olla küpsed papaiad. Puu on mõeldud maitseks magusaks ja varaseks valimine tähendab ainult seda, et teil on rasvavaba suhkru asemel terve ja soovimatu vilja.

Diabeeti roll

Diabeedil on lubatud süüa puuvilju. Harvardi rahvatervise koolis märgitakse, et mida kõrgem on suhkrusisaldus küpsenud viljas, seda kõrgem on glükeemiline indeks. Kuid see ei tähenda, et viljal on palju seeditavaid süsivesikuid. Näiteks Harvard kasutab arbuusi, veega täidetud puuviljal on kõrge glükeemiline indeks, kuid vähesel hulgal süsivesikuid. Diabeediga inimesed peaksid oma arstidega rääkima glükeemilise koormuse arvutamisest, mis näitab glükeemilise indeksi ja süsivesikute koguse kombinatsiooni, sest see aitab neil toiduks, nagu puuviljad, oma dieeti sobida. Puhastamata puuviljade kogumine ei aita keegi oma toidule rohkem puuvilju sobida.