Kas squats aitab teil hüpata kõrgemale?

Jumping on sportlik oskus, mis nõuab jõudu, kiirust, koordineerimist ja jõudu. Nagu mis tahes muu oskus, saab kõrgema hüppe korral saavutada sobiva väljaõppe. Pärast spetsiaalse tugevuse ja konditsioneerimise koolitusprogrammi erinevate harjutustega, nagu squats, on üks enim levinud tehnikaid, mis aitavad teil hüppama kõrgemale.

Tõstuk on põhiline funktsionaalne liikumine ja see on hädavajalik mis tahes koolitusprogrammis, mille eesmärk on aidata teil hüppama kõrgemale. Hüppedes ja harjutustes kasutatavad liikumismustrid on sarnased, mille tulemuseks on iga harjutuse jaoks samad lihased. Selle tulemusena võib harjutamise tehnika, jõu ja vastupidavuse parandamine otseselt mõjutada suutlikkust hüpata kõrgemale.

Teie vertikaalse hüppe parandamiseks saab oma jõu ja konditsioneerimise programmis kasutada mitut tüüpi squatsi. Näiteks kaalutud tagaküljel paiknevad maatükid või esikülmakesed on kasutatud maksimaalse jõu parendamiseks, kui kehakaalu squats keskendub lihaskoormusele ja tehnikale. Ühe jalaga särdad võivad parandada ka teie hüpped, parandades alumist keha tugevust koos üldise tasakaalu ja koordineerimisega.

Plyometrics sisaldab täiustatud harjutusi, mis on mõeldud võimsuse ja lõhkeaine tugevuse suurendamiseks. Squat hüppeid on kõige sagedasemad tüüpilised tükeldusel põhinevad plüomeetrilised tunnused ning neid iseloomustavad pidevad hüpped koos küljes maandumise ajal. Takistuste hüppede ja plyometrics eesmärk on arendada maksimaalset jõudu ja võimsust võimalikult lühikese aja jooksul. Plyometrics saab teha oma kehamassi või hoides kerge kaalulangus. Harjutused on plahvatusohtlikud – sellepärast nad on nii tõhusad – kuid kõige paremini lähenetakse sertifitseeritud treeneri juhendamisele. Mõned plyometrics nõuavad täiustatud oskusi ja sobivuse taset, et ennast vigastuste eest kaitsta nõuetekohase juhendamisega.

Näidis treeningprogramm koos squats, mis aitab teil hüpata kõrgemal, sisaldab nelja nädalat läbivat kaalutreeningu ja treeningutreeninguid. Näiteks esmaspäeval ja neljapäeval on pühendatud kaalutreeningu treening, mis hõlmab säratusi ja muid kehaehitusi. Teisipäev ja reede on püomeetriliste väljaõppetundide jaoks pühendatud, kuid neid saab kasutada algajatele täiendava kaalutreeningu treeninguna.

Liikumise muster

Squats

Plyometrics

Proovi treening