Kas saate tugevdada oma neerusid?

Teie rinnakorvide põhja kummaltgi küljelt on teie neerud bean-kujulised elundid, mis eemaldavad verejäätmed. Risti suuruse osas on igal neeral umbes miljon nefroonit, väikseid üksusi neeru sees, kus toimub jäätmete kõrvaldamine. Neerud ebaõnnestuvad, kui haigus ründab nefronit, põhjustades nende filtreerimisvõime kaotuse. Tasakaalustatud toit, mis sisaldab spetsiifilisi toite ja ürtidega organite toitmist, regulaarne füüsiline koormus ja väiksem kokkupuude ravimitega või mürgiste kemikaalidega, aitab tugevdada teie neere ja aitab teil säilitada optimaalne neerutalitlus.

Vähendage neerudele asetatud töökoormust, kontrollides, kui palju proteiini te tarbite. Kui teil on terved neerud, võite päevas süüa kuni poole oma kehamassist grammides valku, ütleb Kanada kipropraktikoloogist ja akupunktiinist Ben Kim. Näiteks kui kaalute 150 kg, võite 75 grammi proteiini päevas süüa. Kui teil on neerukahjustus, vähendage oma toidus valgu hulka.

Vältige käsimüügiravimite steroidide ja valuvaigisteid. Kortikosteroidide või mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, nagu aspiriin, atseetaminofeen ja ibuprofeen, võivad ületada neerukahjustusi, ütleb riikliku neerufondi peaarstijõud Joseph A. Vassalotti.

Lisage oma joogile jõhvikad. On näidatud, et jõhvikad takistavad kuseteede infektsioone, mis riikliku neerufondi andmetel võivad levida neerudesse. Järgige Hiina hiina toitumisteraapia autor Joerg Kastneri soovitatavat toitu, milles on loetletud kala, liha, läätsed, kaer ja kreeka pähklid toiduna, mis tugevdavad neeruvõrku.

Joo soovitatav kogus vett ja vedelikke iga päev. Lisage oma dieedile neerukivide lahustamiseks jõhvikamahl. Traditsioonilises meditsiinis on kasutatud traditsioonilistes ravimitest valmistatud teesid, nagu näiteks kiduune, küüslaugukapsel, viinamarjamahl, sarsaparillat või kaneeli lehed, et aidata keha kõrvaldada jäätmeid ja eemaldada liigne vesi, kuigi teaduslikke tõendeid nende efektiivsuse kohta puuduvad.

Osalege aeroobika ja resistentsuse väljaõpperežiimil optimaalse kehakaalu, veresuhkru ja vererõhu taseme säilitamiseks ning rasvumuse, diabeedi ja hüpertensiooni ohu vähendamiseks, häireteks, mis võivad rünnata nefroone ja aja jooksul ning vähendada neerutalitlust.

Kaaluge traditsioonilises hiina meditsiinis kasutatavaid ravimeetodeid, nagu nõelravi, akupressi ja taimsed ravimid, mida praktikud kasutavad neerude meridiaanide stimuleerimiseks ja neerude toitmiseks.