Kas saada magneesiumtsitraadi ülekoormust?

Magneesiumtsitraat ravib kõhukinnisust ja tühjendab soolestiku, kui see on meditsiiniliselt vajalik. Kuigi teie keha nõuab teatud kogust magneesiumi, võib magneesiumtsitraadi liig võib põhjustada terviseprobleeme ulatudes alaealistest kuni eluohtlikeni. Sel põhjusel on tähtis järgida teie tervishoiuteenuse pakkuja või tootemärgise andmise juhiseid. Kui kahtlustate, et olete üleannustamine, võtke koheselt ühendust hädaabiteenustega.

Tüüpilised annused

Täiskasvanu jaoks on tavaline magneesiumtsitraadi annus üks kord 240 ml suu kaudu, selgitab eksperte veebisaidilt Drugs.com. 6 … 12-aastased lapsed võivad korraga võtta 100 kuni 150 ml suu kaudu. Alla 6-aastased lapsed võivad võtta kuni 0,5 ml kilogrammi kehamassi kohta kuni 200 ml. Keegi, kes on alla neelanud tavaliselt soovitatud koguse, võib olla oht magneesiumtsitraadi üleannustamise korral.

Üleannustamine Sümptomid

Magneesiumtsitraadi ja teiste magneesiumisisaldust sisaldavate lahtistite üleannustamine võib seletada Ameerika Ühendriikide riiklike tervishoiuinstitutsioonide eksperte, kes selgitavad, et seeläbi on seedetrakti probleemid, sealhulgas seedetrakti ärritus, kõhuvalu, oksendamine ja vesine kõhulahtisus, samuti valulik soolevigastus ja urineerimine. Teil võib olla ka alandatud vererõhku, aeglustunud hingamist ja nahka loputanud. Rasketel juhtudel võib magneesiumtsitraadi üleannustamine põhjustada kooma ja surma.

Potentsiaalsed kõrvaltoimed

Mõnedel inimestel võib isegi magneesiumtsitraadi soovitatav annus põhjustada kõrvaltoimeid, mis sarnanevad üleannustamise sümptomitega. Võib esineda kergeid kõrvaltoimeid nagu kõhukinnisus, kõhulahtisus, pearinglus või higistamine. Kui teie tekkinud reaktsioonid on kerged, võite jätkata magneesiumtsitraadi kasutamist vastavalt juhistele, nõuavad Drugs.com eksperdid, kuid pidage oma tervishoiutöötajaga oma sümptomite kohta nõu. Normaalse soolefunktsiooni kaotus on pikaajalise magneesiumtsitraadi kasutamise võimalik kõrvalmõju ning ka arutamiseks arsti poole. Allergilise reaktsiooni sümptomiteks on hingamisraskused, huulte ja keele turse, kõri või nõgestõmblused. Need sümptomid vajavad erakorralist arstiabi.

Ravi

Kui teate, et olete võtnud liiga palju magneesiumtsitraati või te võtate üleannuse sümptomeid, võtke viivitamatult ühendust erakorralise tervisehoiu teenistusega, näiteks mürgistuse juhtimiskeskusega. Võite nõuda suu kaudu aktiivsütt, et aidata seedetrakti liigse magneesiumtsitraadi imendumist. Rasketel juhtudel võib vajalikuks osutuda kõhu tühjendamine suu kaudu asetseva toru kaudu, IV vedelikud ja hingamisteede tugi. Drugs.com ekspertide sõnul ei pruugi esmakordne üleannustamine olla tõsine. Tõsised probleemid on tõenäolisemad, kui nad kuritarvitavad kaalulangetusega lahtisiine.