Kas sa võid süüa daikoni redis rohelisi?

Nagu porgand, toetavad daikoni redis väikesed rohelised lehed suurt söödavat juur. Mõned daikoni juured kasvavad kuni 50 naela, kuid juur pole ainus söödav osa. Saate süüa kõik daikoni redis, sealhulgas rohelised osad. Daikoni radikaalid pärinevad Ida-Aasiast, kus Hiina ja Jaapani kultuurid kasutavad korrapärast dieeti osana juurtest ja rohelist. Paljud inimesed kasutavad neid ka söögiisu suurendamiseks, kõhuhaiguste raviks ja igapäevase täienda mateks terviseks.

Sortid ja maitse

On olemas paljusid daikoni redis sorte, millest igaühel on mõningaid erinevusi maitse, juurte suuruse, värvi ja kujuga. Kõige tavalisemal daikoni redis on suur silindriline valge juur. Kuna nad toodavad sinepipulbrit, õrnalt, daikoni redis juured ja rohelised maitsevad veidi vürtsikas.

Ladustamine

Daikoni juured ja rohelised hoitavad kõige paremini, kui need on eraldatud. Kui ostate hunnikust, lõigake lihtsalt rohelised juured ja peske neid jaheda veega. Lase rohelistel sajandeid vette juhtida või kuivatada. Asetage rohelised külmikusse kilekotti või klaaspurki. Selleks, et hoida neid kargeina pikem, lisage niisket paberrätikut, et tõsta niiskust hoidmismahuti sees. Värsked rohelised suudavad optimaalsetes tingimustes säilitada kuni nädala, kuid mõnel päeval võivad need hakata kipuvad ja kollakad.

Ettevalmistus

Valmistage daikoni rohelised erinevad toidud ja lisage need oma dieeti nii sageli kui soovitud. Kasutage külmas salatites või võileibades daikoni kapsasid või väikseid toores daikoni rohelisi. Kastke kergelt aroomi ja lisage keedetud köögiviljadele, riisile või pasta-söögikarjadele kergelt aroomi. Lisage toorelt hakitud rohelisi kuuma praadimise, supi või riisi jaoks ja oodake enne serveerimist paar minutit. Daikoni rohelised võivad töötada ka keedetud spinati, kapsa või aedvilja asemel.

Toitumine

Madal kalorsusega, daikoni redistiküpsised sisaldavad rohkelt mitmesuguseid vitamiine ja toitaineid, sealhulgas C-vitamiini, kaaliumit, A-vitamiini ja mangaani. Nad pakuvad ka kaltsiumi, rauda, ​​kiudaineid, E-vitamiini, vitamiini B-6 ja magneesiumi. Eemaldage daikoni rohelised toored või kergelt aurutatud, et vältida toitainete lagunemist ja rasvade lisamist toiduvalmistamisprotsessi. Taimse ristõieliste köögiviljade tüübina pakuvad ka daikoni redistikübarad vähktõvevastaseid ühendeid, mida nimetatakse glükosinolaatideks.