Kas sa sööd marinaadis prahti?

Paljud retseptid steaks kutsuvad marinaadiks, kuna need lisavad maitset ja liha hõõruda. Kuigi enamus retseptidest nõuavad enne toiduvalmistamist marinaadi ära viskamist, võite marinaadis ka praadida. Kuid selleks, et praadida marinaadis, tehke põhilised sammud, et tagada, et teie praad on õigesti valmistatud ja marinaadist saastunud.

Funktsioon

Marinaadid sisaldavad kolme põhilist koostisosa – hapet nagu äädikas või sidrunimahl, õli nagu oliiviõli ja vürtse nagu sool ja pipar. Koostisosade segu aitab maitset anda ja liha enne küpsetamist hõõruda. Põhiline marinateeerimine võib sõltuvalt retseptist kesta mitu tundi kuni mitu päeva.

Keetmine

Kuigi enamus retseptidest nõuavad marinaadi kõrvaldamist pärast liha kokkupuudet, võite marinaadi keeta bakterite hävitamiseks, märgib Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium. Pärast marinaadi keetmist küpsetage praad marinaadis, loputades liha toiduvalmistamise ajal või harjates seda küpsetatud veiseliha kastmes.

Braising

Braising on tavaline keetmisprotsess, mis kasutab vedelikku. Praadimisprotsessi ajal saate täiendava maitsega lisada marinaadile täiendavaid ürte ja vürtse. Marinaadis praadima praadima, pruun kooki esmalt pannil, katta see marinaadiga ja aeglaselt süüa, lastes marinaadil praadida.

Ohutus

Võtke mitmeid ettevaatusabinõusid, et tagada, et kõik bakterid või toiduga kaasnevad haigused on hävitatud. Näiteks kasutage toidu valmistamiseks uut marinaadi, selle asemel, et kasutada sama vedelikku, mida kasutasite marinaadis. Hoidke marinaad külmkapis ja ära visake järelejäänud marinaad pärast toiduvalmistamist. Vastavalt Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumile pange alati praadimaht sisetemperatuuriks 145 kraadi Fahrenheiti kohta.