Kas sa küpsetad pasta enne suppi panemist?

Nagu enamik lahkarvamusi, on küsimus, kas süüa või kuumtöötlemata söögikartuli supp pakendamiseks on üks, millel pole ühtegi vastust. Vastus sõltub mõnevõrra kasutatavate nuudlejate tüübist, natuke suppist, mida teete, ja natuke teie enda eelistustest.

Pasta liigid

Kui kasutate mannana ja munaga valmistatud pastaid – teisisõnu, mida enamik ameeriklasi mõtleb traditsiooniliste pastatoodetena – see on täiesti vastuvõetav, kui lisada viimase kaheksakümne kuni kümne minuti pikkuse küpsetamisajaga küpsetatud supp. Manulõhupõhised pasta ei ima selle aja jooksul liiga palju vedelikku ja selle lisamine kuumtöötlemisel tagab, et pasta ei muutu liiga pehmeks ja kleepuvaks. Muude koostisosadega valmistatud pasta, näiteks tatar, sojajahu, kamut või kinoaa, on loomulikult kleepuv ja pehmem kui manna pasta, nii et on arukas seda ise valmistada, siis lisage koogitud supp pastale otse enne serveerimist See, nagu Frances Boswell teeb oma miso nuudlisuppide retseptiga “O, The Oprah Magazine”.

Supi tüübid

Uuemailma Pasta firma kodulehekülg MrsWeiss.com selgitab supp buljooni – erinevalt keemistemperatuurist – oma puljongile hägune välimus, kuid see ei mõjuta maitset. Kui teete tükkideks suppi, kus on palju köögivilju või valku või kui lisate kreemi oma supelt, et sujuda selle tekstuuri, ei põhjusta see kerge hägusus probleemi. Kui teete supi nagu konsomm või minimaalne kana-nuudlisupp, kus puljongi välimus on ilmselge, võite süüa oma nuudlid al dente enne, kui segate neid puljongi söögikorra lõpus.

Teenimisaeg

Kui sa oled küpsetanud suppi vahetult enne selle serveerimist, kas sa lisad lõpuks nuudlid pärast seda, kui neid on eraldi küpsetatud või küpsetatud kümme minutit, enne kui supp pole täiesti lõppenud, pole see tegelikult oluline. Kuid kui sa oled küpsetanud oma suppi juba enne tundi või päeva hiljem, ärge lisage nuudleid, kuni seda suppupüstitate. Supid keedetud nuudlid liiga pikaks ajaks muutuvad sileeks ja liiga pehmeks ning nad võivad murda ja muuta supp liiga tärklisena. Kui lisate neid uuesti kuumutamisel, võite lisada kuumtöötlemata pasta pärast seda, kui supp on pidevalt keedetud ja küpseta see kümneks minutiks või maitsta oma pasta eraldi ja lisage see vahetult enne serveerimist.

Tehnika

Ükskõik, kas lisate oma pastat veele keetmiseks, et seda eraldi süüa või suppuvat suppi, lisage see kindlasti vedelikule kohe pärast selle lisamist – see aitab ära hoida tärklisekartuli kleepumist, selgitab ajakiri “Fine Cooking”. Kui teete oma makarontoodete eraldi, seisate vastu soovile lisada oma toiduvalmistamiseks kasutatavat vett õli, et vältida kleepumist – õli pritsitakse pasta väljapoole, nii et supp seda korralikult ei kleepu. Pidage meeles, et makarontoodete küpsetusvedelik on looduslik paksendaja, nii et kui teie supp väljub õrnemaks kui sooviksite, kaaluge supilusikatäitmise lisamist, et maitsta või segada natuke valmistatud makarontoodete makaronivett teie suppi.