Kas sa hüppad kõrgemaks üks jalg või kaks?

Kahe jalaga hüppamine võib tuua teid maapinnast kõrgemale kui hüpped välja – kui olete eliit võimleja. Võimlemisvõimalused võivad tekitada suurt hoogu näiteks sprintimise ja mitmete tagasisuunistega, kui nad hüppavad. Järjestikuselt oma keha ülespanemisega suurendatakse jõudu, mida nad rakendavad, kui nad lõpuks käed ülespoole mõlema jalaga.

Efekt

Erakorraliste võimlemisjõudude tekitamine on märkimisväärne. Vastavalt Brendan Burketti raamatule “Sport mehaanika treeneritele” saavad Elite võimlejad ületada 9-10 jalga kõrgusega hüppelaua. Seevastu maailma rekord kõrge hüppe oli veidi üle 8 jalga alates 2010, vastavalt Burkett. Erinevus on olemas, kuna eeskirjad, mis reguleerivad kõrgelt hüppelisi võistlusi, keelavad kahe jalaga stardid, aga ka käsipuude või muud jõusaalitehnikad täiendava jõu genereerimiseks.

Statsionaarne hüpped

Kui te ei saa keha ümber pöörata ja suunata just õiges suunas, kui eliidi võimlejad suudavad, siis tõenäoliselt ennast ennast ennast ennast kahjustada kui kõrgemale hüppama. Nii et enamikele inimestele on parim hüppamise võimalus sõltuvalt sellest, kas nad liiguvad või mitte. Kui te hüppate statsionaarsest asendist, saab jalakäija maast kõrgemale kui üks. Kui saate enne hüpamist võtta lühikese sammu, võib teil olla natuke suurem.

Kahe jalaga hüppe eelised

Kahe jalaga hüppamine pakub mõningaid täiendavaid eeliseid. Kaks jalga vajutades muudab teie keha hõlpsalt õhku juhtimise ja aitab teil ohutult maanduda. Samuti on lihtsam kiireid hüppeid järjest teha. Näiteks korvpallurid kasutavad sageli kahe jalaga hüppeid, et haarata võistlusi või blokeerida lasku.

Hüppamine liikudes

Kui te töötate, siis hüppate kõrgemale, kui käivitate ainult ühe jalaga. Näiteks korvpallurid sageli hüppavad maha ühe jalaga, palli püüdes või tulistasid. Konsulteerige sertifitseeritud sobivuse eksperdiga või kogenud korvpalluriga, et näidata, kuidas ühe jalaga hüpata, kuid põhitehnika on järgmine: alusta kiirelt sprintilt ja seejärel tõmmake oma hüpped jalgadele tugevasti. Kui teete tempelit, tõsta oma hoogu suurendades oma jala jala ja kätt sellel poolel. Pange tähele, et teil on vähem kontrolli oma laskumise ja maandumise üle kui kahe jalaga hüppe korral, seega veenduge, et ala on enne ühest jala hüppest harjutamist selge.