Kas roheline sibul tervislik?

Rohelised sibulad, mida nimetatakse ka pulgakomponentideks, peaksid tegema regulaarseid esinemisi tervise teadlikes köögides. Sarnaselt valgetele sibulatele lisavad teie toidud teravat maitset, kuigi rohelised sibulad on pehmemad, nii et isegi kui neid kasutatakse toorelt, ei häiri nad toitu maitset. Rohelised sibulad on ka koormatud toitainetega, mida teie keha vajab, nii et nad teevad tervisliku toiduga lisandumise.

Rohelised sibulad on vähese kalorsusega – isegi terve tass rohelise sibulaga suurendab teie kalorite tarbimist 19 -ga või 1 protsenti kaloritest tavalises 2000-kalorilise toiduga. Enamik neist kaloritest pärineb süsivesikutest ja igal tassil rohelist sibulat sisaldab 4 grammi süsivesikuid, sealhulgas 1,3 grammi toiduvärvi. Need süsivesikud annavad energiat, mida teie kuded vajavad igapäevaseks toimimiseks, ja toiduvärv soodustab tervet seedimist. Rohelised sibulad sisaldavad vaid väikest kogust valku ja rasva – vähem kui grammi portsjoni kohta.

Rohelise sibula lisamine on teie silmadele kasulik, kuna see sisaldab karotenoide, sealhulgas A-vitamiini, luteiini ja zeaksantiini. A-vitamiin mängib keskset rolli tervena nägemuses ja selle puudumine teie dieedis mõjutab teie nägemist negatiivselt ja muudab öösel raskeks näha. Luteiin ja zeaksantiin töötavad koos, et hoida silmad tervena. Nende tarbimine kaitseb teie rakke kahjustuste eest ja võitleb makula degeneratsiooniga, selgitab Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskus. Igal tassil roheline sibul sisaldab 2840 rahvusvahelist ühikut ja 609 mikrogrammi luteiini ja zeaksanaatiini. Vastavalt Meditsiiniinstituudi andmetele annab see 95 protsenti soovitatud igapäevast A-vitamiini tarbimist meestele ja kogu päevaannust naistele.

Lisage rohelist sibulat oma dieeti ja saate kasu ka nende vitamiinide C ja K sisaldusest. Need toitainete mõlemad pakuvad teie luustiku tervisele kasulikkust – C-vitamiin aitab sünteesida kollageeni, mis hoiab teie luud tugev, kuid K-vitamiin aitab teie kehal kasutada kaltsiumi, mida see vajab luu tiheduse säilitamiseks. K-vitamiin kontrollib ka vere hüübimist, samas kui C-vitamiin toimib antioksüdandina ja kaitseb teie kudesid kahjustuste eest. Vastavalt Meditsiiniinstituudi andmetele sisaldab 1-tassi rohelisi sibulaid toitu 111 mikrogrammi K-vitamiini – 89 protsenti soovitatud igapäevast manustamist ja kogu soovitatud päevaannust naistele. Igal rohelise sibula serveeringul on ka 10 milligrammi C-vitamiini – 11 protsenti ja 13 protsenti soovitatavast päevasest tarbimisest vastavalt meestele ja naistele.

Lisage oma lemmikalatidele rohelisi sibulaid – nende maitse sobib hästi mustade ubade, maisi, kinoa ja chipotle’i lubjakartulite seguga või täielikult nisukuššise, küpsetatud mango ja jalapeno ning värske cilindroga. Nad teevad tervislikke täiendusi mähistele või võileibadele või suppide garnituurina. Teise võimalusena pange külgpunutised rohelisi sibulaid, kata neid oliiviõliga kergelt ja küpseta seejärel ahjus, kuni servad muutuvad kuldpruuniks või pange rohelisi sibulaid oliiviõli, hakitud küüslaugu ja sidrunikoori segu.

Toitumise põhialused

Kasu silma tervisele

Terved kondid

Söömine rohkem rohelist sibulat